УРОК 71 Тема. Порівняння способів усного додавання круглих трицифрових чисел Мета: розглянути різні способи додавання круглих чисел; опрацювати розширену задачу на спосіб зведення до одиниці; розвивати логічне мислення, вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: креслення для перевірки домашнього завдання, картки для індивідуальної роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 1) Показати на кресленні, якою була відстань між автобусами за годину, вказати число. I 60 км/ч I I 70 км/ч і 280 км 2) Замінити число 150 на число 230, усно розв'язати задачу № 596 з новими даними. Усні обчислення Гра «Естафета». 1-й ряд 2-й ряд 3-й ряд 790 270880 360 570 330 430+ 540 150 +440630+210 63 : 9 + 09 : 3 + 025 : 5 0 х + 110 = 380240 + х = 490890 х = 360 Завдання для опитування. Обчислити: 670 30; 670 300; 530 + 400 20. На 50 грн. покупець купив 5 сорочок, по 7 грн. кожна, і стільки ж майок. Скільки коштує майка? Представити число 357 на суму розрядних доданків. Обчислити значення виразу 580 с, якщо с = 80, 500, 40, 300. Обчислити: 1 кг — 300 г; 1 м — 40 см; 1 м — 5 дм; 3 дм + 4 см. Індивідуальна робота за картками Картка 1 Обчислити: 280 30, 340 + 50, 340 + 500. У мотку було 450 г шерсті. Після того, як мати зв'язала шарф, у неї залишилось 30 г. Скільки грамів шерсті пішло на шарф? Картка 2 Обчислити: 890 360 + 110, 500 200 + 400, 570 230 + 360. У саду посадили 190 яблунь, а вишень на 70 дерев менше. Скільки вишень посадили у саду? Фронтальна робота за завданнями № 601, 597 II. Вивчення нового матеріалу 1. Пояснення нового матеріалу Аналіз завдання № 599 Порозрядне додавання круглих чисел. Послідовне додавання круглих трицифрових чисел: спочатку до круглого числа додають сотні, а потім — десятки. Заміна круглих трицифрових чисел десятками. 2. Коментоване обчислення прикладів 240 + 130 420 + 360 III. Закріплення вивченого матеріалу Самостійна робота Розв'язання прикладів № 598. Робота над задачею № 600 Скласти задачу. Скласти колективний план розв'язання задачі. Самостійно записати розв'язання в зошитах. Зміна питання: якою була б відповідь, якби учень і майстер виготовляли за годину однакову кількість деталей? Завдання на розвиток уваги й мислення Малювання за командою вчителя IV. Підсумки уроку Учні працюють з олівцями в зошитах, учитель дає команди. Якщо учень креслить правильно, виходить силует рибки. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1325 | |
Урок-узагальнення. Вікторина |
Жива і нежива природа. Що належить до природи |
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання |
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО СОНЕЧКО |
МУЗИКА ВЕСНИ |
Всього коментарів: 0 | |