УРОК 49 Тема. Задачі на дві дії. Знаходження невідомого дільника Мета: ознайомити з правилом знаходження невідомого дільника; вчити складати вирази за текстовою умовою; вдосконалювати обчислювальні навички; закріпляти знання табличних результатів множення числа 9; розвивати логіку мислення. Обладнання: таблиця для усної лічби, таблиця для розв'язання рівняння. ХІД УРОКУ I. Актуалізація знань учнів Перевірка домашнього завдання Знайти різницю чисел, якщо к = 9. Записати вираз до задачі № 404. Усні обчислення 1) Гра «Далеке плавання». — Команда сміливих моряків вирушила у подорож навколо світу. Тепер вони повертаються. Але компас перестав працювати. Ми повинні допомогти морякам знайти дорогу додому. Завдання: обчислити приклади, віднайти шлях для моряків додому. 2)Завдання для опитування. ♦ Невідоме число поділили на 6 і отримали 5. Знайдіть невідоме число, склавши рівняння. Перше число т, друге число — у 3 рази більше нього, а третє дорівнює сумі перших двох. Запишіть третє число. Довжина прямокутника 7 см, периметр — 20 см. Знайти ширину прямокутника. Поставити знак між виразами. 9 ■ 4 □ 9 ■ 2 9 ■ 8 □ 9 • 3 8 ■ 4 [] 8 ■ 3 63 : 7 [] 81 : 9 Обчислити. 100 — 8 ■ 9; 100 40 : 8; (100 80) : 4. Різницю чисел 92 і 85 збільшити в 6 разів. За 2 години трактор витратив 16 л пального. На скільки годин роботи вистачить 40 л пального? Скласти вирази та знайти їх значення. Перший доданок 42, другий — частка чисел 21 і 7. Ділене 42, а дільник — різниця чисел 30 і 24. Знайти різницю добутків чисел 7 і 7 та 8 і 5. Знайти суму часток чисел 64 і 8 та 54 і 6. II. Вивчення нового матеріалу Повторення назв компонентів дії ділення Робота з таблицею (№ 406) Ділене Дільник Частка 213 7 246 4 35х 7 21 : 7 = 324: 4 = 6 х = 35 : 7 Що дістанемо, коли ділене поділимо на частку? Як знайти невідомий дільник? Вставити пропущені числа (завдання № 407). Фізкультхвилинка III. Закріплення вивченого Скласти рівняння за завданням: на яке число треба поділити 42, щоб дістати 7? Самостійна робота: розв'язання за варіантами прикладів № 408. 3. Розв'язання задач № 410 і 411 (сильнішим дітям учитель пропонує самостійно розв'язати задачі, а решта розв'язує задачі під керівництвом учителя) Підсумки уроку Домашнє завдання № 414, 415. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1060 | |
Що можна робити з інформацією. Інформаційні процеси |
Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня |
Повторення вивченого матеріалу. Куб. Куля. Вправи і задачі на додавання і від... |
Чому пташки в'ють гнізда по-різному? Англійська народна казка «Сороче гні... |
Контрольна робота № 5 |
Всього коментарів: 0 | |