«Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Робота з деформованим текстом

Урок 6

Тема.  «Мій рідний край, моя земля велика-превелика...». Встановлення меж речень. Робота з деформованим текстом

Мета. Формувати в учнів уміння усвідомлювати ціліс­ність речення, визначати тип речень, ставити потрібні розділові знаки в кінці речень; розвивати увагу, мовлен­ня, пам'ять; виховувати любов до рідного краю.

Матеріали і обладнання. Малюнки: степ, ліс України, міс­та, ріки України, Чорне море; зошит з розвитку мовлення.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

1. Учитель загадує загадки. Учні відгадують.

У світі одна - всім потрібна вона.  (Батьківщина)

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна)

2. Читання теми уроку з дошки. Пояснення прислів'їв.

За рідний край і життя віддай.

У рідному краю і сонце ясніше світить.

Там земля мила, де мати народила.

3. Повідомлення вчителем того, що на уроці діти будуть вста­новлювати межі речень.

 

III. Основна частина уроку.

1. Робота в зошиті з розвитку мовлення.

Завдання 1. Які бувають речення? Які розділові знаки став­ляться в кінці речень?

Завдання 2. Розставте розділові знаки в кінці речень. Визна­чте типи речень. Доведіть свою думку.

            Хіба можна не любити свій рідний край?

            Рідний край є в кожної людини.

            Любіть, діти, свій рідний край!

 

Придумайте речення про рідний край.

 

Фізкультхвилинка.

Вийти за парти,

Стати всім в ряд,

Наче шикуємось всі на парад.

Руки попереду, нарізно ноги,

Вперед нахилитись, торкнутись підлоги.

«Раз» - нахились, «два» - піднімись,

В темпі виконуй і не барись.

 

Завдання 3. Поділіть тексти на речення. Доберіть заголовки до кожного тексту.

Юні садівники

            У садку сміх, гомін. Що відбувається? Це діти допомагають дорослим збирати урожай. Ось червоніють спілі яблучка. Там си­ніють сливи. А які пахучі груші! Радісно юним садівникам.

Рідний край

            Наш рідний край - Україна. Найбільша річка України - Дні­про. Вона впадає у Чорне море. На берегах Дніпра розкинувся Київ.

Чудовий ліс

            Як чудово в лісі! А скільки тут грибів та ягід! Ось промайнула білка. Куди вона зникла? Де її будиночок? А ось пролетіла соро­ка. Цікаво, куди вона подорожує?

2. Читання текстів. Інтонування речень.

3. Самостійна робота в зошиті.

Завдання 4. Запишіть текст на вибір.

4. Перевірка самостійної роботи.

 

IV.      Підсумок уроку.

- Чого ви навчилися на уроці?

- Спробуйте розпитати один одного про рідний край. (Складання дітьми діалогів про рідний край).

- Послухайте вірш М. Сингаївського і скажіть, чого він нас навчає, до чого закликає.

            Я все люблю в своїм краю:

            Криницю, звідки воду п'ю,

            Та повні гомону ліси,

            Та дзвони срібної роси...

            Я все люблю в своїм краю:

            Найбільше - матінку свою,

            Ласкаву, радісну, єдину...

            Люблю, як сонце, Батьківщину.

 

V. Домашнє завдання.

Складіть і запишіть три речення про рідний край.



Джерело: noindex
Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (21.09.2013)
Переглядів: 6136 | Рейтинг: 0.0/0
Українська народна казка «Колосок»
Вода та її властивості. Демонстрація властивостей води (безбарвна, прозора, н...
Текстильні матеріали. Загальні поняття про прядиво, нитки, тканини та ткацтво
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Робота з природним матеріалом. Сувеніри із насіння ясена, клена
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]