💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Тварини

Урок 32

Тема. Тварини

Мета: уточнити уявлення учнів про тварин (до тварин належать не лише звірі, риби і птахи, але і метелик, і бабка); ознайомити з ознаками живих організмів (на прикладі тварин); продемонструвати різноманітність тваринного світу; учити класифікувати зображення комах, риб, птахів, звірів, пояснюючи сутність класифікації; розвивати мовленнєві вміння, мислення, увагу; виховувати інтерес до природи.

ХІД УРОКУ

I . Організаційний момент

• Вправа «Погода»

— Яка зараз пора року?

— Який місяць?

— Яке число?

— Тепло чи холодно надворі?

— Який стан неба?

— Яка температура повітря?

— Чи були сьогодні протягом дня опади?

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Розгляньте силуети на дошці. Хто тут зображений?

— Що об'єднує вовка, ведмедя, рись і лисицю? Як назвати їх одним словом? (Тварини)

Усюди тварини нас оточують:

Стрибають, плавають, в небі літають.

У землі причаїлися, снують під ногами.

Скільки усього їх живе поряд з нами?

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з ознаками тварин.

III. Вивчення нового матеріалу

1 Гра «Що ми знаємо про тварин»

Мета: оцінити рівень знань учнів і визначити, наскільки вони обізнані з темою взагалі. Імовірно, що діти не зможуть відповісти на всі запитання, та й відповіді можуть бути помилковими. Мета гри — акцентування уваги на змісті питань, що будуть розглядатися на уроці, а не на отриманні правильної відповіді.

• Яких диких тварин ви знаєте?

• Яких свійських тварин ви знаєте?

• Назвіть відмінності між дикими і свійськими тваринами або птахами.

• Назвіть їх спільні ознаки.

• Чим харчуються хижаки?

• Чим харчуються свійські тварини?

• Чим харчуються птахи?

За правильну відповідь кожна дитина отримує 1 бал. Перемагає учень, який набрав найбільшу кількість балів.

2 Робота над загадками (за малюнками)

• Він із казки,

Він із пісні,

В нього зубки

Як залізні.

Капустину

Він гризе,

Зветься звір

На букву «Зе». (Заєць)

• Без води не може жить.

Має рот, та все мовчить. (Риба)

• Влітку медом ласував,

Досхочу малини мав,

А як впав глибокий сніг,

Він поспати трохи ліг. (Ведмідь)

• Вік свій ходить з клунками,

Та ще сідають на нього з мішками. (Верблюд)

Колючий клубочок

Прибіг у садочок.

В нього стільки голочок,

Як на небі зірочок,

Але не мав, бідний, нитки,

Не пошив шапки, свитки,

Рукавичок, чобіток,

Сів, та й плаче... (їжачок).

• Тисяча тисяч бондарів

Роблять хати без дворів. (Мурахи)

• Летить — пищить, сяде — мовчить.

Хто його вб'є, той кров свою проллє. (Комар)

• Без сокири і без рук, а дім будує. (Птах)

• Уночі гуляє, а вдень спочиває.

Має круглі очі, бачить серед ночі. (Сова)

• Вірно людям я служу,

їм дерева стережу,

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників ним здобуваю. (Дятел)

— Як назвати одним словом відгадки?

Висновок. Тварин дуже багато. Усі вони різні.

— Розгляньте малюнки.

— Яка мурашка?

— Який лось?

— На що схожий метелик? їжак? вуж?

— Який вовк?

— Яка лисиця?

— Розкажіть, хто з них літає, плаває, ходить, стрибає, повзає. лазять літають

— Назвіть істотні ознаки тваринного світу. (Тварини народжуються, дихають, живляться, залишають потомство.)

•• Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів

• Гра «Хто зайвий?»

V. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Доведіть, що тварини — частина живої природи.

— Які групи тварин ви знаєте?



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (05.08.2013)
Переглядів: 2075 | Рейтинг: 5.0/1
Комбінована аплікація. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої ап...
Конструювання із сірникових коробок. Човник
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 9
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Конструювання зі смужок паперу. Конструювання виробів зі смужок паперу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]