Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур

Урок 17

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур

Мета: розвивати в учнів уміння застосовувати знання таблиць додавання й віднімання під час розв’язання прикладів і задач; навчати розпізнавати геометричні фігури; вчити порівнювати прості задачі на різницеве порівняння, що мають спільну умову, розвивати логічне мислення дітей.

Обладнання: схеми задач, предметні малюнки, геометричні фігури.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

1) Гра «Запускаємо ракету».

На дошці — малюнки ракет. Під ними написані приклади, які треба розв’язати дітям. Ракету можна буде запустити тільки тоді, коли діти розв’яжуть всі приклади.

2) Вставити відповідний знак (<, >, =).

17– 3 __ 12

16 + 3 __ 18

11 – 2 __ 10

14 – 10 __ 11 – 7

2 + 5 __ 3 + 4

6 + 3 __ 5 + 5

3) Задачі з логічним навантаженням.

• Наталка, Оля й Оленка писали контрольну роботу. Оля здала роботу не останньою, а Наталка — раніше за Олю. В якому порядку здали роботи дівчатка?

• М аємо дві посудини: в одну вміщується 8, а в другу — 5 склянок води. Як, користуючись ними, відміряти 2 склянки води?

• З коробки, у якій 3 синіх і 5 зелених олівців, навмання беруть олівці. Яке найменше число олівців треба взяти, щоб серед них був не менш ніж один зелений?

4) Виконання завдання № 123.

Розказати таблиці віднімання чисел 2 і 3.

3 4 5 6 7 8 9 10 11

–2

4 5 6 7 8 9 10 11 12

–3

5) Виконання завдання № 124.

2. Самостійна робота

Виконання завдання № 125.

3. Перевірка роботи

II. Р обота над новим матеріалом

1. Робота з геометричним матеріалом

1) Виконання завдання № 129 (усно).

Діти порівнюють сторони трикутника.

2) Виконання завдання № 130.

Серед геометричних фігур діти знаходять ті, які не є многокутниками. Діти пояснюють свій вибір.

3) — З яких геометричних фігур побудований малюнок?

4) Гра «Фотограф».

На набірному полотні виставлені геометричні фігури.

Діти розглядають фігури і запам’ятовують порядок їх розташування.

Потім (за сигналом учителя) опускають голови на парти. Учитель переставляє фігури, а діти повинні сказати, що змінилося на дошці.

2. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Виконання завдання № 126.

— Про що йдеться у задачі?

— На що вказує число 3?

— На що вказує число 10?

— На що вказує число 6?

— Що треба дізнатися в задачі?

— Скільки питань у задачі?

— Про що це свідчить?

Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.

— Якою дією відповімо на перше запитання?

— Якою дією відповімо на друге запитання?

Один з учнів записує розв’язання задачі на дошці. Всі діти записують задачу в зошитах.

2) Творча робота над задачею № 127.

— Прочитайте умову задачі.

— Прочитайте запитання задачі.

— Що ви можете сказати про запитання задачі?

Діти додають запитання до задачі. Розв’язують задачу самостійно, користуючись схемою.

3) Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 128.

— Скільки чотирикутників було в Івася?

— На скільки він розрізав кожний чотирикутник?

За потреби вчитель робить на дошці малюнок.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 26 № 131, № 132.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 1778 | Рейтинг: 0.0/0
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
Знаходження значень виразів, що містять дужки. Розпізнавання многокутників. Ф...
Чим ми чуємо
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Вітальні листівки. Оздоблення листівки
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]