💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиці додавання й віднімання числа 6. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом

Урок 18

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 6. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом

Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиць додавання й віднімання для розв’язання прикладів, що містять дві дії, та задач; розвивати вміння знаходити значення виразів з буквеним компонентом.

Обладнання: таблиці віднімання й додавання числа 6; таблиця «Склад числа 6»; схеми задач, сигнальні картки, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Один учень зачитує задачу, яку він склав, та оголошує її розв’язок.

Решта зачитують відповіді прикладів. Пояснюють, як виконували додавання й віднімання з переходом через десяток.

2. Усні обчислення

1) Гра «Вкажи маршрут автобуса».

2) Гра «Мовчанка».

Діти розв’язують приклади мовчки, а відповідь показують за допомогою сигнальних карток.

II. Р обота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

Діти повторюють склад числа 6.

Учитель називає числа, а діти за допомогою сигнальних карток доповнюють число до 6.

Учитель називає такі числа:

2 1 5 4 3

2. Пояснення нового матеріалу

Діти складають таблицю додавання числа 6.

— Результати яких прикладів ще треба знайти?

— Розглянемо суму 5 + 6.

— Другий доданок більший за перший. Поміняємо доданки місцями.

Ми уже знаємо, що 6 + 5 = 11, отже, 5 + 6 теж дорівнює 11.

Далі діти виконують додавання з переходом через десяток частинами.

6 + 6 = 6 + 4 + 2 = 10 + 2 = 12

7 + 6 = 7 +3 + 3 = 10 + 3 = 13

8 + 6 = 8 + 2 + 4 = 10 + 4 = 14

9 + 6 = 9 + 1 + 5 = 10 + 5 = 15

Потім учні розглядають різні способи віднімання числа 6.

а) 13 – 6 = 13 – 3 – 3 = 10 – 3 = 7

б) 13 – 6 = ; 10 – 6 = 4; 4 + 3 = 7

в) 13 – 6 = ;

13 — це 7 і 6, отже, від 13 – 6, буде 7.

3. Первинне закріплення

Робота в парах. Діти виконують усно № 133.

4. Самостійна робота

1 група (сильні учні) виконують завдання № 135.

2 група (слабкіші учні) виконують завдання № 134, розв’язують приклади, в яких другий доданок 6.

3 група — розв’язують всі приклади № 134.

5. Перевірка роботи

6. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Задача з логічним навантаженням.

Робота в групах. Завдання виконують на альбомних аркушах.

Перша група — завдання а.

Друга група — завдання б.

Третя група — завдання в.

а) Як поставити 3 стільця, щоб біля кожної з 4 стін стояло по одному стільцю?

б) Як поставити 4 стільця у стін кімнати, щоб біля кожної з 4 стін стояло по 2 стільця.

в) Як поставити 7 стільців біля 4 стін кімнати, щоб біля кожної стіни була їх однакова кількість?

2) Розв’язання задачі № 137.

Учитель проводить аналіз задачі. Уточнює значення поняття стільки ж.

На дошці з’являється скорочений запис задачі.

Надійка — 5 гр.}? гр. мама

Бабуся — 6 гр.

Діти самостійно розв’язують задачу. Вчитель допомагає слабкішим учням.

2. Обчислення значень виразів зі змінною № 138

Завдання виконується усно.

3. Гра «Забий м’яч у ворота»

Завдання № 136.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 27 № 139, № 140.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2520 | Рейтинг: 5.0/1
С. Жупанин «Грайте, грайте голосніше...». В. Гринько, А. Камінчук, Д. Чередни...
Екскурсія до шкільної майстерні
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
Дещо з історії
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]