Урок 114 Тема. Повторення вивченого за рік. Звуки та букви. Апостроф. Перенос слів Мета: узагальнити й систематизувати знання про звуки та букви, про вимову й написання слів з апострофом, про правила переносу слів; розвивати мовлення; виховувати працелюбність. ХІД УРОКУ Організація класу до уроку Оголошення теми й мети уроку Повторення вивченого про звуки та букви Фронтальне опитування Чим відрізняються звуки від букв? На які 2 групи можна поділити всі звуки? (Голосні та приголосні) Скільки голосних звуків в українській мові? (6) Скільки букв позначають на письмі ці 6 голосних звуків? (10) На які групи можна поділити голосні звуки? (Наголошені й ненаголошені) Робота з таблицею (Впр. 221). Порівняння вимови й написання слів На які групи можна поділити приголосні звуки? (Дзвінкі та глухі, тверді й м'які) Ознайомлення з теоретичним матеріалом (С. 93) Яка буква не позначає звука? (ь) Яка буква позначає 2 приголосні звуки? (щ [шч]) Які дві букви позначають один звук? (дж [дж]; дз [да]) Як на письмі позначається м'який подовжений звук? (Двома однаковими буквами) Робота над текстом (Впр. 222) Про що йдеться у тексті? Назвіть звуки і букви у виділених словах. Які слова відповідають таким моделям? - о - о -=о - о - о -поле хліб орач Підберіть свої зразки слів до цих моделей. Повторення правил переносу слів (С. 99) Поділіть різними способами слова для переносу. (Впр. 242) Повторення про вживання апострофа В яких випадках в словах пишеться апостроф? (С. 97) Орфоепічна хвилинка (Впр. 236). Орфографічна хвилинка (Впр. 237). Звуко-буквений аналіз слів (Впр. 234) Хвилинка-цікавинка (Впр. 218, 219) Самостійна робота. Списування (Впр. 225) Підсумок уроку Домашнє завдання Вправа 227 (усно), С. 94; вправа 228 (письмово), С. 95. Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 2184 | |
| Про доброту і милосердя. Ніхто не має права ображати людину |
| Дикорослі та культурні рослини |
| Фантастичні герої, виліплені з пластиліну |
| Екскурсія у сад (парк, сквер, ліс). Правила поведінки у природі |
| Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження числових зна... |
| Всього коментарів: 0 | |