Творення неозначеної форми дієслів доконаного виду від форм недоконаного

Урок 107

Тема. Творення неозначеної форми дієслів доконаного виду від форм недоконаного

Мета: формувати в учнів вміння утворювати неозначену форму дієслів доконаного виду від форм недоконаного, навички вживання неозначеної форми у ході складання текстів; розпізнавати часові форми дієслів; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення.

ХІД УРОКУ

Організація класу до уроку Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання

Що об'єднує слова першого стовпчика? (Це дієслова неозначеної форми.)

Що об'єднує слова другого стовпчика? (Це іменники.)

Які словосполучення ви утворили?

Які речення склали?

Фронтальне опитування

Яку частину мови називають дієсловом?

На які питання відповідають дієслова неозначеної форми?

Наведіть приклади.

Як закінчуються слова неозначеної форми?

Словникова робота

Вузький (переважно довгий) прохід у середині будинку, який з'єднує окремі його кімнати, квартири тощо. (Коридор)

Виплескуватися, пінитися під час нагрівання, випускаючи пару. (Кипіти)

Складіть речення з цими словами. Запишіть їх.

Підкресліть дієслова, визначте їх час.

Каліграфічна хвилинка Прокіп сидить, окріп кипить.

Вибірковий диктант

Випишіть дієслова неозначеної форми.

ЯК БУТИ СТРУНКИМ

Речі, які ти носиш, треба рівномірно розподіляти в обидві руки. Якщо цього зробити не можна, то поперемінно носи їх в обох руках. Не можна піднімати непосильну ношу. Завжди треба хо- дити і стояти прямо, не сутулитися. Щоб кістки зміцніли, треба пити молоко, їсти сир, овочі і фрукти.

Перевірка виконання

Доведіть, що виписали дієслова неозначеної форми.

Оголошення теми, мети уроку

Творення неозначеної форми дієслова доконаного виду (Впр. 187)

Прочитайте дієслова першого стовпчика.

Яку дію вони позначають?

Прочитайте дієслова другого стовпчика.

Яку дію вони позначають?

Виділіть префікси, за допомогою яких утворили слова.

Розвиток зв'язного мовлення (Впр. 186)

Розгляньте малюнок. Яку відому гру на ньому зображено?

Розкажіть, як грати в ігри «Піжмурки», «Паличка-стука- лочка», «Квач».

Складіть і запишіть правила дитячої гри. (Робота в групах.)

Які дієслова неозначеної форми використали?

Закріплення вивченого матеріалу 1. Коментований диктант

Аби все мати, треба своїм плугом свою ниву орати. Хто хоче зби- рати, мусить добре заспівати. Життя прожити — не поле перейти.

Відповідь вірш. Змініть дієслова неозначеної форми на дієслова теперішнього часу.

(Стрибати) білка по верхах, дітей зозуля (кликати). Вітрець (шепотіти) в галузках, в ярку потік (мугикати).

Письмо по пам'яті Самоперевірка

Виділення головних членів речення Підсумок уроку Як змінюються дієслова?

Над чим працювали на уроці?

Домашнє завдання Вправа 188, С.79.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (26.11.2014)
Переглядів: 1764 | Рейтинг: 0.0/0
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Вступне заняття. Значення праці в житті людини. Організація робочого місця
Загадка — цікава розумова задача. Л. Глібов «Котилася тарілочка», «Хто доня?»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]