💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Людинд за все відповідальна. Вона славиться працею

Урок 34. Людинд за все відповідальна. Вона славиться працею

Матеріал до уроку: В. Сухомлинський «Гвинтик».

Мета: домогтися, щоб учні усвідомили зміст та головну думку оповідання; формувати уміння висловлювати власне оцінне міркування про розуміння морально-етичних проблем; виховувати почуття відповідальності, любові до праці.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

Учитель

Любі друзі, час настав, Кличе нас до нових справ. Отож часу не гаймо,

Добрі справи починаймо.

ІІ. Мовно-лексична розминка

1. Заучування скоромовки зі слів вчителя.

У бобра добра багато:

І на дворі, і в оборі, і в коморі, Бо охоче дні і ночі він робив; Він і сіяв, він і віяв,

І косив, і молотив.

 2. Гра «Утвори слово».

Учитель прикріплює на дошці картки зі складами у вигляді трикутників. Учні утворюють слова.

1) Складіть з цих слів речення. Поширте його іншими словами.

2) Назвіть протилежне за значенням слово до слова будує.

— Коли буває так, що людина руйнує свої справи, а інколи й шкодить іншим?

— Часом недбале ставлення призводить до тяжких втрат.

А все починається з маленького.

Про це й розповість нам оповідання В. О. Сухомлинського «Гвинтик». ІІІ. Робота над оповіданням

 1. Самостійне читання оповідання.

— Чому Юрко не закінчив роботу?

— Як поставився до цього тато Юрка?

 2. Словникова робота.

Гвинт — стрижень, що має різьбу.

Аеродром — місце стоянки, зльоту і посадки літаків.

Віраж — поворот.

Рейс — шлях за маршрутом.

є

на

є

є

 3. Повторне читання оповідання. читання «ланцюжком».

 4. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

— Коли батько перевірив зошити?

— Яку відповідь дав Юрко на батькове запитання?

— чому така відповідь захвилювала батька?

— Зачитайте, яку історію розказав батько синові.

 5. Вправи на розвиток техніки читання.

1) Прочитайте колонки слів мовчки повільно, потім — вголос і швидко. Готував завдання

поспішавм’яча

переписавгаразд

помітив зошит

згорнув літак

побіггвинтик

не закінчивкрилом

упав люди

розбивсяаеродром

2) Гра «Земля — небо».

— Прочитайте речення, роз’єднавши його. Назаводізбудуваливеликийлітак.

3) Ідучи за цифровими підказками, прочитайте прислів’я. Поясніть його значення.

3 великого5 почати

6 з4 треба2 досягти

7 малого 1 щоб

IV. Підсумок уроку

— чого навчає нас це оповідання, від чого застерігає? читання вірша.

 Хто про інших добре дбає,

 Той ніколи не вмирає.

 Намагайтесь так рости,

 Щоб добро у світ нести.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.10.2014)
Переглядів: 1051 | Рейтинг: 0.0/0
Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
Аналіз результатів контрольної роботи. Складання таблиці ділення на 3. Склада...
Що означає бути щасливим? Що таке бажання людини, для чого вони їй потрібні? ...
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
Усі професії потрібні
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]