💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел у межах 9. Складання прикладів на додавання

УРОК 23

Тема: Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел у межах 9. Складання прикладів на додавання

Мета: продовжити формування в учнів поняття числа; вправляти в утворенні чисел натурального ряду; учити писати цифру 9; порівнювати числа в межах 9, вимірювати довжину відрізків; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати акуратність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Дзвінко пролунав дзвінок —

 Починаємо урок.

 Слухаємо, вивчаємо,

 Ні хвилини не гаємо!

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Лічба предметів від 1 до 8; від 8 до 1

 2 Математичний диктант

 • Запишіть число, попереднє до числа 7.

 • Запишіть число, наступне до числа 4.

 • Запишіть число, яке стоїть після числа 7.

 • Запишіть число, яке стоїть перед числом 3.

 • Запишіть число, яке стоїть між числами 4 і 6.

 • Запишіть сусідів числа 7.

 • Запишіть відповіді до прикладів: 6 + 1; 2 + 1; 7 + 1.

 3 Порівняння чисел

Поставте знаки «>», «<», « = ».

4 + 1 □ 5 2+ 1 □ 4 2- 1 □ 2

5 - 1 □ 36 - 2 □ 4 3 + 1 □ 2

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Підготовча робота

— Послухайте загадку. Про яку цифру йдеться?

Цифра дев’ять чи дев’ятка —

Наче в цирку акробатка,

Сторчака як перевернуся,

Зразу шісткою обернуся.

— Яке число ми будемо сьогодні вивчати?

 2 Гра «Чарівні кружечки»

— Покладіть 8 кружечків.

— Що слід зробити, щоб кружечків стало 9?

 3 Робота із числовим рядом

— На якому місці стоїть число 9?

— Яке число стоїть перед 9?

— Яке число більше — 8 або 9?

— На скільки більше?

 4 Робота в парах

1 варіант. Викладіть 9 квадратів.

2 варіант. Викладіть 8 трикутників.

— Що слід зробити, щоб предметів у групах стало порівну?

— Порадьтеся, виконайте завдання.

— Що означає порівну?

● Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Нумо, дружно присідати,

Сонечко розвеселяти!

Встали, сіли, встали, сіли.

Бачте, як розвеселили!

Стало й сонце танцювати —

Нас до кола закликати.

Нумо, разом! Нумо — всі!

Потанцюймо по росі.

 5 Ознайомлення з рукописною цифрою 9

 • Пояснення й показ учителем на дошці.

 Звернути увагу дітей, що цифра 9 пишеться без відриву руки.

 • Написання в зошиті.

Шість і дев’ять — близнюки,

В різні боки дивляться.

Дев’ять знизу хвостик носить,

Шість — нагору закидає.

 6 Робота з набірним полотном

— Скільки метеликів на квітці ліворуч? праворуч? Як одержали число 9?

 7 Порівняння чисел у межах 9

— Запишіть числові нерівності в зошиті.

9 > 69 > 3

6 < 93 < 9

 ● Пальчикова гімнастика

Діти ритмічно згинають і розгинають пальці, промовляють за вчителем слова:

Пальці в піжмурки гуляли І голівоньки ховали.

Ось так, ось так —

Всі голівоньки ховали.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Порівняння довжини відрізків на око

— Скільки всього відрізків?

— Який відрізок найкоротший?

— Який найдовший?

— Які відрізки однакові завдовжки?

— Перевірте за допомогою лінійки.

 2 Гра «Знайди зайвий предмет»

Учитель показує навчальне приладдя та одну іграшку.

— Який предмет зайвий? Чому?

— Яка загальна кількість решти предметів?

 3 Весела лічба

 • Сидять рибаки, стережуть поплавці.

Рибак Андрій спіймав трьох окунів.

Рибак Матвій чотирьох сомів,

А рибак Василь двох йоржів зловив.

Скільки риби хлопчаки наловили із ріки?

 • Сім осінніх листочків Василько зібрав.

Два листочка Петрусь йому дав.

Скажіть, скільки всього

Осінніх листочків у Василька було?

 • Дві качечки летять над нами,

Дві інших за хмарками,

5 качечок за річкою сіли.

Скільки всіх качечок ви полічили?

 4 Гра «Чарівні віконечка»

— Вставте необхідні числа та математичні знаки, щоб рівність була правильною.

7 □ □ = 9 5 □ □ = 7

3 □ □ = 6 8 □ □ = 9

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Яку цифру й число вивчали?

— Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 5654 | Рейтинг: 0.0/0
«Бременські музиканти» (німецька народна казка)
Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’яза...
Виконання шва «уперед голку». Оздоблення виробів ручним швом
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Повторення вивченого. Доповнення задачі. Порівняння іменованих чисел
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]