Урок 34. Як з’явились квіти незабудки? Матеріал до уроку: І. Камінець «Про що розповіли незабудки». Мета: закріплювати знання про особливості чарівних казок, вміння визначати головну дійову особу й характеризувати її; удосконалювати уміння читати за особами, передавати почуття мовців і своє ставлення до прочитаного. Обладнання: ілюстрації із зображенням квітів, картки - «блискавки». ХІД УРОКУ I. Формування читацьких навичок 1. Читання слів із карток - «блискавок». Ромашка, волошка, чорнобривці, нагідки, жоржини, незабудки. 2. Читання плутанки. II. Повідомлення теми і мети уроку, мотиваційна підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу — Напевно, ви здогадалися, що сьогодні на уроці ми будемо говорити про квіти. Недаремно сьогодні в нас їх цілий квітник. Квітів, як піску у морі, Листя у зеленім борі. Щоби їх перелічити, Треба двісті років жити! любіть квіти, любі діти, Гру барвистих кольорів, Це окраса наших парків, Наших шкіл і всіх дворів. — І сьогодні на уроці з казки Ігора Калинця ми довідаємося, про що ж насправді розповіли незабудки. III. Робота над казкою 1. Читання казки вчителем. — Назвіть дійові особи казки. Від чийого імені ведеться розмова? 2. Мовчазне читання. Підготуватися до виразного читання за особами. 3. Бесіда за змістом. — Як дбала дівчинка про квіти? — Яка біда була у дівчинки? — Чому добра чарівниця вирішила допомогти дівчинці? — Яким чином вона допомогла? 4. Читання казки за особами (автор, квіти, незабудки, гайовик). При читанні передайте відповідні почуття. 5. Словникова робота. Літепло — тепла вода. Гайовик — лісовик. 6. Висновки. — Наслідуючи приклад дівчинки, спробуйте й ви навесні посадіть квіти. Посадіть квіти біля школи, Щоб на цілий білий світ Усміхалась щира доля І квітковий ніжний цвіт. IV. Підсумок уроку — З якою казкою ви познайомилися? — Хто її автор? — Які ознаки чарівності є в цій казці? — Чим сподобалася вам казка? V. Домашнє завдання Знайти та прочитати казки та легенди про інші квіти. Джерело: noindex | |
|
| |
| Переглядів: 1075 | |
| Свята моєї родини. Дозвілля родини |
| Пам’ятки старовини рідного краю. Народні майстри. Хто живе поруч із тобою |
| Додавання й віднімання виду 27 + 3, 90 – 2. Складання задачі на знаходження т... |
| Звірі |
| Аплікація з відрізків вовняних ниток. Вітальна листівка до Дня Перемоги |
| Всього коментарів: 0 | |