Додавання й віднімання виду 27 + 3, 90 – 2. Складання задачі на знаходження третього доданка

Урок 124

Тема. Додавання й віднімання виду 27 + 3, 90 – 2. Складання задачі на знаходження третього доданка

Мета: повторити окремі випадки дій додавання й віднімання в межах 100; вправляти учнів у знаходженні невідомих компонентів дій першого ступеня.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця усних обчислень, скорочений запис задачі, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Один учень називає довжину другого відрізка із № 932.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

Обчислити.

70 + 30 – 50

60 – (10 + 40)

80 – 60 + 10

40 + (60 – 20)

80 – (70 – 50)

70 – 20 – 20

Картка 2

Користуючись переставною властивістю дії додавання, розв’язати приклади.

40 + 6 + 20

4 + 10 + 50

70 + 6 + 10

30 + 2 + 5 + 40

50 + 1 + 40 + 6

30 + 6 + 50

Картка 3

Порівняти.

40 – 20 __ 30

85 – 5 __ 35

50 __ 50 – 1

50 + 50 __ 100

70 + 4 __ 100

80 __ 70 + 9

3. Усні обчислення

1) Гра «Хто швидше?»

92 – 70 – 10

78 – 6

23 + 16

66 – 43

30 + 6

60 – 40 + 30

35 + 20

11 + 9

29 – 8

45 + 4

2) Гра «Знайди помилку».

Учень розв’язав приклади. Перевір, чи всі приклади він обчислив правильно.

II. Розвиток математичних умінь

1. Виконання завдання № 933 (усно)

2. Виконання завдання № 934 (усно)

3. Виконання завдання № 936

Діти шукають і виписують приклади з відповіддю 50, 73, 80

4. Перевірка роботи

Учень з першого ряду називає приклади з відповіддю 50.

Учень з другого ряду називає приклади з відповіддю 73.

Учень з третього ряду називає приклади з відповіддю 80.

5. Фізкультхвилинка

6. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 935 (з логічним навантаженням).

На дошці скорочений запис задачі.

}62 кн.

I — 22 кн.

II — ? кн., на 5 кн. менше

III — ? кн.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Про що дізнаємося потім?

— Яку дію треба виконати?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

2) Розв’язання задачі № 937.

Діти розв’язують задачу самостійно.

3) Розв’язання задачі № 938.

Діти розв’язують задачу самостійно.

4) Перевірка роботи.

7. Завдання для допитливих

У банці 2 літри молока. Половину молока з цієї банки перелили у каструлю, в якій уже було 3 літри молока. Скільки літрів молока стало в каструлі?

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 153 № 939, № 940.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1324 | Рейтинг: 0.0/0
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за р...
А. М'ястківський «Неня». Д. Білоус «Звертання»
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Повітря. Рух повітря — вітер. Як дбати про чистоту повітря
Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина лам...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]