Урок 21. Пригода з друзями-дослідниками Матеріал до уроку: Л. Буцень «Наше відкриття». Мета: розвивати вміння характеризувати дійових осіб; знаходити у тексті описи, роздуми, припущення; вчити розповідати за малюнками; розвивати почуття гумору. Обладнання: вірш, загадка. ХІД УРОКУ I. Мовна розминка — Повільно, мелодійно прочитати вірш. Осіннім ранком стелиться туман, Блищить роса на кучерявих травах, I журавлі, курликаючи, вдаль Летять, немов останній літа спалах. II. Повідомлення теми й мети уроку Загадка Стежиною, де лісу буйні шати, Трудівничок вертається до хати. Його й не видно від землі малого, А тягне більш від себе від самого. (Мураха) — Живуть у лісі в мурашнику руді мурашки. Високі купи з ґрунту, хвої, дрібних гілочок — це верхня частина мурашника. Де б не повзала мурашки, вони завжди знаходять по запаху свій «дім». Цих комах називаю шестиногими друзями або санітарами лісу. Рудих комах потрібно оберігати. Вони корисні. Про цих тваринок ми й будемо сьогодні читати. III. Опрацювання твору О. Буценя «Наше відкриття» 1. Читання оповідання вчителем. 2. Словникова робота. Прочитати, пояснити значення слів: навколішки, багатоповерховий, раденький, незчулися, нашорошив. 3. Самостійне мовчазне читання із завданням: як хлопчики обмірковували свої припущення? Фізкультхвилинка Повітря нам потрібне всім: I дорослим, і малим. Мені, тобі, звірятку, пташці, Листочку, квіточці, комашці. 4. Вибіркове читання. — Які уривки з тексту проілюстровано? Знайти опис мурашника. 5. Бесіда за змістом оповідання. — Які відкриття для себе зробили хлопчики, спостерігаючи за мурашками? — Які риси характеру виявили юні дослідники? — Що тут є кумедного, що — повчального? — Які почуття передано у виразі облич хлопчиків? — Спробуйте придумати продовження оповідання. — Чи доводилося вам робити якесь відкриття в природі? IV. Підсумок уроку — Чи сподобалось вам оповідання? — Чи хотіли б ви побувати в осінньому лісі? — Запам’ятай: натрапивши на мурашник, не завдавай йому шкоди. Джерело: noindex | |
| |
Переглядів: 1641 | |
Урок малювання |
Природні та рукотворні об'єкти (тіла) |
Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна підтримка уроків математики |
Іменна книжка тварин |
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач... |
Всього коментарів: 0 | |