Дещо з історії

Урок № 9

Тема: Дещо з історії.

Мета уроку:

  • ознайомити учнів з різними обчислювальними пристроями;
  • сформувати уміння й навички отримувати слова, зашифровані в лабіринті;
  • розвивати пам’ять, пізнавальні інтереси, логічне мислення;
  • виховувати зацікавленість до історії світу.

Обладнання: програма «Лабіринт».

Хід уроку

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, ми з вами знаходимось у комп’ютерному класі. Давайте пригадаємо правила поведінки у цьому класі. (Діти розповідають правила з техніки безпеки).

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Бесіда

Діти, ви вже знаєте, як поводитись у комп’ютерному класі; вивчили багато нового і цікавого на уроках інформатики.

  • А яку тему вивчали на минулому уроці?
  • Як раніше рахували люди?

Спочатку люди рахували за допомогою пальців, пізніше робили зарубки на палиці чи на стовпі, потім з листя агави робили мотузки і рахували на них, зав’язуючи вузлики.

Ще пізніше створили пристрій для лічби, який називався абак. Його придумали фінікійці, пізніше він з’явився в Японії та Китаї. У стародавньому Римі абак назвали кальку лі. А ще пізніше у Київський Русі придумали рахівниці.

А тепер пригадаємо гру, яку вивчали на минулому уроці.

  • Як називається ця гра? (Посадка ракети на Землю).

Діти відповідають на питання:

  • Як керувати космічними кораблями?
  • Як посадити ракету на Землю?

 

2. Перевірка завдання «Для розумників і розумниць» на сторінці 19 з підручника.

Розминка.

Космонавти добре рахують. А як же ви рахуєте?

Чи ви зумієте виконати завдання з пропущеними числами?

Завдання 1.

Впиши пропущені числа

Завдання 2

Знайти суму чисел, що повторюються і суму чисел, що не повторюються. А потім різницю знайдених сум.

Ви добре рахуєте, діти. Молодці!

Адже, без лічби неможливо було б створити такі складні машини, як наші комп’ютери. Ці обчислювальні машини мають свою цікаву історію.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні, діти, ми ознайомимося з історією створення перших обчислювальних машин. Це і є тема сьогоднішнього уроку «Дещо з історії». (Тема записана на дошці).

Завдання:

На цьому уроці ви дізнаєтесь про можливості обчислювальних машин, виконаєте багато цікавих завдань і ознайомитесь з новою комп’ютерною програмою.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Слово вчителя.

Коли люди навчилися рахувати, вони почали створювати для цього різні пристрої. Близько 400 років тому у Франції жив хлопчик. Його звали Блез Паскаль. Він був дуже непосидючим і допитливим. Ще він любив математику. Йому доводилося робити татові розрахунки. Але це було малоцікавим, і хлопчик почав мріяти про машину, яка могла б рахувати. Цей хлопчик здійснив свою мрію – створив першу обчислювальну машину «Паскаліну». Але «Паскаліна» могла тільки додавати числа. У наступні роки були створені обчислювальні машини, які вже могли не тільки додавати, а й віднімати, множити, ділити. Їх створювали різні вчені. У 19 ст. англійський вчений Чарльз Беббідж розробив проект машини, яка стала прототипом перших електроннообчислювальних машин.

2. Робота з підручником.

Про це ви дізнаєтесь, коли прочитаєте підручник на с. 20. Відкрийте підручник на с. 20.

3. Читання ланцюжком.

Питання:

  • Хто створив першу обчислювальну машину?
  • Які можливості вона мала?

4.  Фізкультхвилинка.

Діти, станьте біля парт, будемо відпочивати.

Сірі зайчики маленькі,

Вушка є у них довгенькі.

В лісі грались, веселились,

Працювати вже втомились.

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати.

Відпочили, розім’ялись –

Й до роботи знову взялись.

ІV. Робота за комп’ютером.

1. Бесіда.

А зараз ми перейдемо до роботи за комп’ютером.

  • Пригадайте на який відстані від екрану монітора треба сидіти? (Не менше 50 см).

Сідайте тихенько за свій комп’ютер. Сьогодні ми познайомимо сь з новою програмою «Лабіринт». Кожному кроку по лабіринту відповідає літера. Для того, щоб зробити крок у потрібному напрямку, потрібно знайти на екрані кнопку з відповідною літерою і натиснути на неї за допомогою миші. Коли все зробите правильно, то отримаєте слово, зашифроване в лабіринті.

2.  Практична робота учнів.

Вчитель допомагає учням працювати за комп’ютером.

3. Релаксація.

Ваші очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей.

  1. Повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво по 3 рази.
  2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази.
  3. Уявить перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку і слідкуйте за обертанням цієї уявної точки.

А зараз тихенько сядьте за свої парти.

V. Закріплення знань учнів.

Підсумок уроку.

Урок наближається до кінця; перевіримо, як засвоїли тему уроку.

  • Хто створив першу обчислювальну машину?
  • Які були її можливості?

VІ. Домашнє завдання.

Виконати 2 завдання «Для розумників і розумниць» на сторінці 21 у підручнику.

Перше завдання легше (скласти слово з маленьких камінчиків).

Друге завдання – складніше (яке висловлювання Мальвіни є правильним, а яке – помилковим)?

Вибирайте завдання за власним бажанням.

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 1652 | Рейтинг: 0.0/0
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження числових зна...
Таблиця ділення на 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 5. Зад...
Переставна властивість додавання. Задачі та вправи на засвоєння таблиць додав...
Сторінками улюблених книг. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]