💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

З чого все почалося

Урок № 8

Тема: З чого все почалося.

Мета уроку:

  • ознайомити учнів з історією лічби;
  • розвивати логічне й математичне мислення, увагу, пам’ять;
  • виховувати цікавість до історії виникнення обчислювальної техніки.

Обладнання: програма «Математичний космодром».

Хід уроку

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

1.      Хвастливий учень вирішив показати глибокі пізнання знайомій однокласниці, став від’єднувати монітор від несправного комп’ютера.

·         Чи порушив він правила безпеки? Якщо так, то які?

2.      Дуже старанна учениця, виконуючи на комп’ютері завдання, присунулась надто близько до екрана монітора..

·         Чи порушила вона правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Робота над запитаннями.

  • Діти, яку тему ми вивчали на минулому уроці? («Незвичайний стадіон»)
  • Куди прибули Гануся і Мудрунчик ? (На планету Елзіка)
  • Де зупинилися друзі? (На стадіоні)
  • Що вони побачила там?(Тут грали діти в гру, схожу на шашки, змагалися по стрибках у висоту, а також з бігу)
  • А хто ж  виграв? (Гануся, Мудрунчик і Елзік)

2. Перевірка завдання «Для розумників і розумниць» на сторінці 17 з підручника.

Розминка.

Ми сьогодні знову помандруємо по країні Математики. Елзік теж хоче з вами помандрувати, але йому треба допомогти розв’язати такі завданні

1.      Вставити пропущені числа: __, 8, __, __, __,12, __, __,15, __, __,18, __, __.

2.      Розв’язати кругові приклади.

20-15          10-8           12+7       15-1

5+10            2+10         19+1       14-4

3.      Розв’язати задачу.

Дві дівчинки повертаються зі школи додому, а на зустріч їм їдуть три хлопчики. Скільки всього дітей йде додому?

            Молодці, ви добре справились з цим завданням. Отже, вас можна назвати справжніми друзями Елзіка.

Повідомлення теми і мети уроку.

Діти, скажіть, як же ви навчилися швидко рахувати. З чого це почалося? ( За допомогою пальців та інших предметів).

Отже, тема нашого уроку пов’язана з історією лічби. А називається вона «З чого все почалося».

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання тексту вчителем.

2. Словникова робота.

Агава – рослина, яка росте в тропічному і субтропічному кліматі.

3.      Бесіда по змісту прочитаного.

  • Як люди спочатку рахували?
  • А як люди рахують тепер?

4.  Фізкультхвилинка.

Діти, станьте біля парт, будемо відпочивати.

Раз, два – дерева,

Три, чотири – вийшли звірі.

П’ять, шість – пада ліст.

Сім, вісім – птахи в лісі,

Дев’ять, десять – це сунички

Підняли до сонця лички.

ІV. Робота за комп’ютером.

1. Бесіда.

Пригадайте, чи можна розпочинати роботу без дозволу вчителя?

На минулому уроці ви працювали за програмою «Математичний космодром». Ви вчилися запускати ракету.

  • Назвати послідовні дії, щоб стартувала ракета.

            Сьогодні ми продовжимо керувати космічними кораблями. Але тепер слід посадити ракету на землю. Для цього потрібно виконати приклад на віднімання і натиснути потрібну кнопку на пульті керування.

2.  Практична робота учнів.

Вчитель допомагає учням працювати за комп’ютером.

4. Релаксація.

  1. Повільно перевести погляд вгору – вниз, потім навпаки. Повторити 3 рази.
  2. Міцно зажмурте очі (рахунок до 3), відкрийте їх і подивиться вдалину.

V. Закріплення знань учнів.

Підсумок уроку.

Урок наближається до кінця; перевіримо, як засвоїли тему уроку.

  • Як раніше рахували люди?
  • Назвати послідовні дії, щоб посадити ракету на землю.

VІ. Домашнє завдання.

Виконати 2 завдання «Для розумників і розумниць» на сторінці 19 у підручнику.

Завдання 1. Розв’язати задачу.

Завдання 2. допомогти гномикові продовжити ряд чисел.

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 1868 | Рейтинг: 0.0/0
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Хай буде сад. Складання і записування підписів під серією малюнків, що можут...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення новорічних прикрас. Сіточки
«Грамотний-видющий і на все тямущий»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]