💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Веселий коник

Урок № 29. Веселий коник

Мета:

ознайомити учнів із народною іграшкою, поняттям про особливості декоративного образу тварин;

розвивати уяву, фантазію, формувати естетичні почуття, смак;

виховувати любов до народних іграшок, почуття національної гордості за свій народ, його культуру, мистецтво, здатність зберігати традиції.

Оснащення

Матеріали та інструменти: пластилін (глина, солоне тісто), стеки, дощечка для ліплення, серветки для витирання рук.

Зоровий ряд: фотографії різних народних іграшок (ляльки-мотанки, свищики-пташки, сирні та дерев'яні коники тощо).

 * Літературний ряд: Я. Поразінська «Іграшка з ярмарку».

Тип уроку: комбінований урок.

Хід Уроку

1. Організаційний момент

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

2. Актуалізація опорних знань

Які іграшки ви полюбляєте? Чому?

Чи є серед них найулюбленіша іграшка?

Чим вона відрізняється від решти іграшок?

3. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Удома у кожного з вас є багато іграшок. Деякі з них найулюбленіші, а є й такі, якими ви навіть і не граєтеся. Чи не так?

А чи є у когось народна іграшка? Не Барбі та Кен, яких випускають іграшкові фабрики, а іграшки, створені добрими, чуйними та вмілими руками народних майстрів. Може, є іграшки, що зробили для вас мама чи бабуся? Сьогодні ми поринемо у сиву давнину і спробуємо дізнатися, як і з чого створювали майстри іграшки для дітей.

4. Викладання нового навчального матеріалу

Учитель. Зі стародавніх часів люди створювали різні іграшки і забавки для своїх дітей. Але іграшка завжди була не тільки предметом гри, а й оберегом для дитини.

В Україні діти любили гратися іграшками, виконаними з деревини, глини, сиру та тіста, а дівчаткам дуже подобались ляльки-мотанки. Чи знаєте ви, що це за іграшки? Це ляльки-обереги, які виготовляли з тканини (демонстрування наочності). Цікавим є те, що у таких ляльок не зображували обличчя. Це пов’язано з тим, що лялька в минулому виконувала роль обрядового, навіть магічного предмета. Така безлика лялька захищала дитину від злих духів.

Поряд із мотанками існували й інші іграшки-тваринки — пташки, баранці, коники (демонстрування наочності). їх виготовляли з соломи, деревини, глини. А в Західній Україні досі створюють сирні іграшки, які дуже нагадують коників (демонстрування наочності).

Але мало виготовити іграшку. Майстри декоративно-прикладного мистецтва обов’язково прикрашають свої творіння, щоб іграшка подобалася дітям. Придивіться уважно до фотографій з народними іграшками (демонстрування наочності).

Чим прикрашені зображені на фотографіях народні іграшки?

Послухайте віршики та потішки про народні іграшки.

Клас

Півник, півник, свистунець!

В тебе гарний гребінець,

Хвостик розфарбований,

Весь ти розцяцькований.

ІГРАШКА З ЯРМАРКУ їде возик мальований,

Коників дві пари.

Двоє білих, третій — сивий,

А четвертий — карий.

Коліщата — рипу! рипу! —

Аж лящить у хаті,

І сидять у тім візочку Зайчики вухаті.

Коли Ясек добре смикне За віжки червоні,

Перший зайчик зводить лапку —

Поганяє коні.

їде зайчик-побігайчик,

А із ним — зайчиха,

Поглядає на Ясека І киває стиха.

(Я. Поразінська)

Фізкультхвилинка

(Руками імітувати вимішування тіста. На перші рядки дуже енергійно стискати та розтискати кулачки (одночасно і по черзі). Потім руками виконувати рухи, наче ліпимо пироги.)

Солоне тісто узяли у мами,

Його жужмили і м’яли,

Пирогів напечемо,

Зі сметаною з’їмо!

5. Інструктаж

Учитель. Сьогодні ми виліпимо народну іграшку — веселого коника. Розгляньмо, з яких частин складатиметься наш коник. У коника є тулуб, голова, шия, чотири ноги та хвіст. Саме на таку кількість неоднакових шматків ми маємо поділити наш пластилін (глину, солоне тісто). А тепер подивіться уважно на те, яку форму має голова коника, які у нього вуха, яка сильна шия.

6. Самостійна практична діяльність учнів Ліплення народної іграшки — коника

7. Актуалізація набутих знань

Що ми сьогодні ліпили?

Чим відрізняється народна іграшка від тих, що продаються у звичайних іграшкових магазинах?

Чи сподобалося вам знайомство з народними іграшками?

8. Підбиття підсумків уроку

 1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, перегляд дитячих робіт, демонстрування кращих).

 2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести папір для малювання (альбоми), гуаш, пензлі.

 3. Проголошення уроку завершеним.

Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 8241 | Рейтинг: 0.0/0
Що означає бути щасливим? Що таке бажання людини, для чого вони їй потрібні? ...
Весняні свята. Великдень
Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО ЛЮДИНУ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]