Поведінка в незнайомих місцях

УРОК 21

 Тема. Поведінка в незнайомих місцях

 Мета: вчити учнів, як діяти в різних місцях, коли заблукав; розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях; виховувати сміливість, обережність.

 На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Як уникнути неприємностей».

ХІД УРОКУ

 1. Вступна бесіда

 Загадка

Я і в місті, і в селі.

Обабіч мене стоять будинки Великі й малі. (Вулиця)

 Учитель. На якій вулиці ви живете? Чи можете ви заблукати на своїй вулиці?

 Але у нашому місті багато вулиць. І кожна з них приховує небезпеку.

 2. Робота за підручником (С. 63)

 Учитель. Якщо ви заблукали, потрібно попросити допомоги в інших людей. Але не в будь-кого, а в тих, хто у цьому місці працює.

 Розгляньте малюнки на с. 63.

 — Де заблукали діти? До кого вони звернулися по допомогу?

 Запам’ятайте, до кого можна звернутися по допомогу.

 На вулиці. Попроси допомоги у міліціонера або у водія громадського транспорту.

 У магазині. Підійди до касира чи продавця і скажи, що ти загубився.

 Уметро. Звернися до чергового по станції або до чергового біля ескалатора.

 — Як правильно попросити про допомогу? Що слід сказати про себе?

 Висновок: якщо ти заблукав, треба попросити допомоги в тих, хто у цьому місці працює. Але ти й сам можеш «знайтися». Треба добре знати свій домашній телефон, телефони рідних, робочі телефони батьків. Якщо немає до кого звернутися, можна подзвонити безкоштовно в міліцію — 102 — і розповісти, де ти зараз знаходишся і що з тобою трапилось.

 3. Фізкультхвилинка

СУНИЧКИ

Ми два кошики взяли І з сестричкою пішли Назбирати ягідок.

Ну, та й гарні там сунички!

Їх найбільше коло річки,

У траві, кругом пеньків,

Все збирав би, їв та їв.

Вже як сонечко сідало,

Ми про кошики згадали, —

Назбирали, скільки встигли,

І додому вже аж бігли.

 4. Робота в зошиті (С. 40)

 Тест «Так чи ні»

 Якщо ти загубився...

 О Звернись по допомогу до будь-кого з дорослих.

 О Кричи, плач, щоб на тебе звернули увагу.

 О Звернися до міліціонера.

 О Зайди до будь-якого магазину, аптеки, офісу, попроси зателефонувати додому.

 (3) Сиди на одному місці, поки тебе не знайдуть.

 Висновок: виходячи з дому, завжди повідомляй, де і як тебе можна знайти.

 5. Робота з прислів’ям

 — Як ви вважаєте, чи відповідає це прислів’я темі нашого уроку? Чому?

 Більше думай, менше говори.

 6. Підсумок уроку

 — Що ви робитимете, якщо заблукаєте або загубитесь?

 — У кого попросите про допомогу на вулиці?

 — У кого попросите про допомогу в магазині?

 — У кого попросите про допомогу в метро?

 — Як попросите про допомогу? Що скажете про себе?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (20.12.2013)
Переглядів: 1517 | Рейтинг: 0.0/0
Цінність життя і здоров’я людини. Повага до себе та інших людей. Особливості ...
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Задачі на дві дії різ...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 20
Підготовка до написання букв. Письмо малих овалів
Мовні і немовні звуки. Органи мовлення
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]