Небезпечні ситуації в школі. План евакуації

Тема 22. Небезпечні ситуації в школі. План евакуації

Мета: поглибити знання учнів про правила безпечної поведінки в школі; вчити організовано евакуюватися з різних приміщень школи; виховувати відповідальність за свої вчинки.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Яких правил поведінки необхідно дотримуватися учням у школі?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про правила безпечної поведінки в школі; навчитеся організовано евакуюватися з приміщення школи у разі небезпеки.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Робота за підручником (с. 73-76)

— Нас оточує чимало небезпек удома, на вулиці, у школі. Але надто боятися небезпечних ситуацій не слід. Головне про них знати, вміти уникати і знаходити правильні рішення.

Небезпечні ситуації з дітьми найчастіше виникають через порушення ними правил поведінки (с. 73).

Багато серйозних травм школярі отримують на перервах між уроками, коли бігають і граються у не встановлених для цього місцях. А буває й так, що між учнями відбуваються сварки та бійки, які також можуть закінчитися травмою.

— Що треба робити, щоб уникнути небезпечних ситуацій у школі?

— Які інші небезпеки інколи трапляються в школах (с. 74)1

— Як слід діяти, якщо сталася пожежа в школі? Від чого часто гинуть люди під час пожеж? Чому?

— Що слід добре знати, щоб швидко та організовано вийти з палаючого приміщення?

Евакуація — організоване виведення людей з небезпечних місць.

План евакуації — це документ, у якому вказано шляхи і виходи з приміщення, встановлено правила поведінки людей при виникненні пожежі чи іншої небезпечної ситуації.

— Якщо всі люди, які перебувають у школі, спробують одночасно вийти з неї, у коридорах, на сходах і у дверях утвориться натовп. А це дуже небезпечно. Адже від того, як швидко люди покинуть приміщення під час пожежі або іншої небезпечної ситуації, залежить їхнє життя.

Тому в небезпечних ситуаціях евакуація здійснюється не лише через основні, а й через запасні виходи. На дверях запасних виходів є спеціальний знак. Запам’ятайте його.

У кожній школі є план евакуації. Він указує, як виходити з різних приміщень, щоб уникнути скупчення.

— Розгляньте план евакуації (с. 74). Прочитайте і запам’ятайте основні правила, яких слід дотримуватися під час пожежі в школі.

— Розгляньте малюнки на с. 75. Які правила проілюстровано?

— Назвіть основні причини небезпечних ситуацій у школі (с. 76).

— Як слід діяти під час пожежі?

— Намалюйте у зошиті план евакуації з класу у випадку пожежі.

Дата

Клас

2.Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1.П рактична робота

Робота в групах

— Дізнайтеся, де у вашій школі висить план евакуації.

— Ознайомтеся з планом евакуації. Знайдіть на ньому ваш клас, основні і запасні виходи.

Станьте в пари і пройдіть до евакуаційного виходу спочатку від вашого класу, потім — від спортивної зали, їдальні, бібліотеки, інших приміщень, у яких буваєте впродовж дня.

— Яким чином повідомляють про евакуацію в школі? (Дають довгі й короткі дзвінки.)

— Як діяти під час евакуації?

2. Робота за картками

— Розгляньте малюнки. У школі є місця, де необхідно бути особливо обережним. Назвіть їх. Дайте дітям поради.

VI. Підсумок уроку

— Що таке план евакуації?

— Який порядок евакуації з приміщення школи?

— Яке основне правило поведінки під час евакуації? (Не метушитися і не панікувати!)

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 10769 | Рейтинг: 2.0/1
Повторення таблиці множення числа 2. Порівняння виразів. Задачі на дії різног...
Комбінована аплікація
Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень букв...
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
ТАНЕЦЬ НАШОГО НАРОДУ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]