💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Година і хвилина. Знаходження числових значень буквених виразів. Задачі на знаходження третього доданка

УРОК 121

Тема: Година і хвилина. Знаходження числових значень буквених виразів. Задачі на знаходження третього доданка

Мета: ознайомити учнів з одиницями вимірювання часу — часом і хвилиною; формувати вміння і навички знаходження числових значень буквених виразів, розв'язування задач на знаходження третього доданка; розвивати увагу, пам'ять; вчити берегти час.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «День — ніч»

— Коли я скажу «ніч», ви заплющуєте очі і починаєте обчислювати «ланцюжок». Коли я говорю «день», то ви розплющуєте очі і називаєте відповідь.

3 + 1 + 2 - 4 + 5 + 1 - 4 + 6 6 + 3 - 7 + 6 + 2 - 5 + 4 - 8

 2 Математичний диктант

 • Збільшити на 44 числа: 3; 6; 2; 5.

 • Зменшити на 5 чисел: 10; 15; 55; 18.

 3 Знаходження значення буквених виразів (з коментуванням)

— Знайдіть суму а + 30 і різницю 90 - а, якщо а = 50.

 4 Хвилинка каліграфії.

— Подивіться протягом хвилинки, запам’ятайте ряд чисел і запишіть у зошит по пам’яті.

5 хв, 10 хв, 15 хв, 20 хв, 25 хв, 5 год.

— Яке число «зайве»? За яким принципом побудований ряд? (Через кожні п’ять чисел.)

III. повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Ознайомлення з одиницями вимірювання часу

— Назвіть знайомі вам одиниці вимірювання довжини; одиниці вимірювання маси.

— Хто знає, чим вимірюється час?

Хвилина — невеликий час. Коли ми говоримо про яку-небудь легку роботу, говорять: «Хвилинна справа».

Для лікарів — це врятоване життя, для вчених — відкриття нового, та і пожежники, і сапери зовсім по-іншому ставляться до хвилин. Хвилини біжать одна за одною, а наздогнати їх або повернути не можна.

Слід показати дітям, як скорочено записуються слова «година», «хвилина», «доба», і записати в зошитах: 1 год = 60 хв, 1 доба = 24 год.

— Година і хвилина — одиниці вимірювання часу. Скільки хвилин триває УРОК?

 2 Первинне закріплення. Гра «Афіша»

На дошці — афіша: «Запрошуємо учнів на лялькову виставу. Тривалість вистави 60. Початок вистави в 11».

— Художник, який малював афішу, не знав одиниць часу і не написав, скільки триватиме вистава. Учні першого класу вирішили, що спектакль триватиме 60 секунд, тобто одну хвилину, а учні другого класу вирішили, що 60 хвилин.

— Як ви вважаєте, хто з них має рацію? О котрій годині закінчиться вистава?

— Чому ви вирішили, що мають рацію учні другого класу?

— Що потрібно для того, щоб не припускатися таких помилок?

— Скільки хвилин в одній годині?

— Що потрібно для того, щоб уникнути подібної помилки?

— Учні з’ясовують, чи мають рацію учні 2 класу (1 хв < 1 год; вистава закінчиться о 12 год 00 хв.)

У процесі розв’язування цієї задачі діти роблять висновок, що при вимірюванні відрізків часу необхідно користуватися єдиною міркою (хвилина, година) — 1 год = 60 хв.

● Фізкультхвилинка

 Щось повісили носи І з-за парт не вийшли всі.

Вгору добре потяглись,

На носочки піднялись. Опустились легко вниз,

І подув в обличчя бриз.

Як дерева, захитало: Вправо-вліво, вліво-вправо. Біля парт усі присіли, Потім встали й полетіли. Руки в боки узяли,

На всі боки повели.

Руки вниз всі опустили І за парти тихо сіли.

Л. Лук’янець

V. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задач

 • За 1 год на верстаті-автоматі виготовили 40 деталей. Після вдосконалення на ньому стали виготовляти на 10 деталей більше. Скільки деталей тепер виготовляють на цьму верстаті за 2 год?

— Скільки деталей за 1 годину виготовляв верстат-автомат?

— Що сказано про те, скільки деталей він став випускати після вдосконалення?

— Що це означає?

— Яку дію виконаємо?

— Що ми дізналися?

— Чи можемо ми тепер відповісти на питання задачі? Якою дією?

 • Для гербарію засушили 20 квіточок. Серед них було 7 ромашок, 5 волошок, а решта — дзвіночки. Скільки засушили дзвіночків?

— Які числа треба вставити у схему?

1 варіант

 1. Розв’язати задачу.

У гаражі стояло декілька автобусів. Коли вранці поїхало 7 автобусів, у гаражі залишилося 5 автобусів. Скільки автобусів було в гаражі спочатку?

 2. Розв’язати приклади.

59 + 1

5 + 60

30 - 1

47 - 40

3. Накреслити відрізок завдовжки 1 дм 3 см.

2 варіант

1. Розв’язати задачу.

У коробці в бабусі лежали 6 котушок ниток. Коли вона поклала туди ще декілька котушок, то їх стало 14. Скільки котушок вона поклала в коробку?

2. Розв’язати приклади.

6 + 9040 - 1

29 + 178 - 8

3. Накреслити відрізок завдовжки 1 дм 2 см.

3 Офтальмологічна пауза

4 Розв'язування задачі на кмітливість

Проживання за один день у казковому готелі коштує 1 сольдо. У Буратіно є купюри в 1 сольдо і в 2 сольдо. Як він повинен розплачуватися щодня за готель упродовж 3 днів?

Розв’язання бажано театралізувати. Нехай до дошки вийде Буратіно з двома купюрами в 1 і в 2 сольдо та хазяїн готелю. Учитель коментує події так:

— Буратіно прожив у готелі перший день і віддав хазяїну 1 сольдо. (Буратіно віддає хазяїнові купюру в 1 сольдо.)

— Буратіно прожив у готелі другий день і віддав хазяїну ще 1 сольдо (Буратіно дає хазяїну купюру в 2 сольдо і бере здачу — купюру в 1 сольдо.)

— Буратіно прожив у готелі третій день і віддав хазяїну ще

1 сольдо. (Буратіно дає хазяїну останню купюру в 1 сольдо.)

Відповідь: у перший день віддати 1 сольдо, у другий віддати

2 сольдо і взяти здачу 1 сольдо, в третій день віддати 1 сольдо.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чим зацікавив вас УРОК?

— Що нового ви дізналися?

Одна хороша хвилина Зробила одну хорошу справу.

Десять хороших хвилин Зробили десять хороших справ.

А скільки хороших справ Можна зробити За одну годину,

За один день,

За один тиждень,

За один місяць,

За один рік,

Якщо займатися справою!!!

— Багато часу ми витрачаємо безцільно. Квапимося, поспішаємо, страшенно переобтяжені. Адже якщо ретельно проаналізувати свій режим дня, то ми обов’язково виявимо, що частину часу ми витрачаємо безладно, безцільно на необов’язкові і непотрібні справи. У той самий час так бракує часу на хороші, корисні справи: сходити до бібліотеки, допомогти мамі тощо. Тому вчіться цінувати й економити час!



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2211 | Рейтинг: 0.0/0
Наш вернісаж
Письмо рядкової букви и. Розвиток зв'язного мовлення. Формування поняття ...
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за р...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]