Їжте на здоров’я!

Тема 10. Їжте на здоров’я!

Мета: пояснити учням, для чого потрібно вживати їжу; навчити вибирати корисну для здоров'я їжу; виховувати естетичні смаки.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Щоб ви нормально зростали й розвивалися, організму потрібні різні продукти харчування. Продукти, які ви вживаєте, мають бути різноманітними.

— Для чого потрібно їсти?

— Чому не можна обійтися без їжі?

— Що вона дає для життя?

— Які продукти харчування приносять найбільше користі нашому організму?

— Ось що один хлопчик з’їв на обід: кашу із цукром, какао із солодкою булочкою, шматок торта, шоколадку. Чи корисний у хлопчика був обід? Чому? Які страви запропонуєте ви?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як харчування впливає на здоров’я.

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Робота за підручником (г. 31-34)

— Щоб бути здоровим, мати енергію для навчання і відпочинку, треба добре харчуватися. Дехто вважає, що це означає їсти все, що захочеться, і коли захочеться. Але насправді з цього нічого доброго не виходить.

— Згадайте казкових персонажів, які мають надмірну вагу. (Карлсон, Вінні-Пух) Як ви вважаєте, чому?

— Розгляньте малюнки на с. 31. Для чого треба їсти? Що корисно? Що при цьому слід пам’ятати?

— Чим шкідливе недоїдання? Чим шкідливе переїдання?

— Що треба робити, щоб їжа добре перетравлювалася і засвоювалася?

— Розгляньте малюнок на с. 32. Які з цих ласощів ви полюбляєте?

— Але не захоплюйтеся цими продуктами, бо від них користі небагато.

— Які страви полюбляють українці? Які страви інших народів ви знаєте?

— Прочитайте вірш Л. Вознюк (с. 33). Де ховаються вітаміни?

Словникова скарбничка

Вітаміни — речовини, життєво необхідні для організму людини.

Робота в групах

— Об’єднайтесь у дві команди. Напишіть на аркуші паперу якомога більше назв овочів і фруктів. По черзі зачитуйте одну назву з тих, що ви написали (повторюватися не можна). Виграє команда, яка закінчить останньою.

— Щоб отримувати достатньо вітамінів, з’їдайте не менше ніж п’ять свіжих овочів і фруктів щодня.

— Поясніть вислів.

їсти необхідно, щоб жити, а не жити, щоб їсти.

— Відгадайте загадку.

• Сидить баба, одягнулась,

У сто сорочок загорнулась.

Ціле літо достигає.

До нас у борщик поспішає.

Клас

— Чи знаєте ви інші загадки про продукти харчування? Придумайте самі або знайдіть у книжках. Загадайте однокласникам, батькам.

— Які продукти ви споживаєте? Як ви вважаєте, чи можна назвати ваше харчування різноманітним?

— Що може статися, якщо: недоїдати, переїдати?

Практична робота (с. 34)

На партах розкладено картки (або малюнки) із зображенням різноманітних продуктів харчування. Серед них треба обрати корисні для здоров’я.

— Проведіть змагання. Розподіліться на декілька команд. Оберіть суддів. Чия команда швидше і правильніше виконає завдання — та і перемогла.

2.Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота над загадками

Хто мене роздягає,

Той сльози проливає. (Цибуля)

Круглий, червоний.

Добрий солоний,

Добрий і сирий.

Хто він такий? (Помідор)

Латка на латці, без голки зшиті. (Капуста)

І печуть мене, і варять,

І їдять, і хвалять,

бо я добра. (Картопля)

Товстий Гнат, при землі не знать.

Сам червоний, а чуб зелений. (Буряк)

Дід Мартин ліз через тин.

Сам переліз, а голову на тину залишив. (Гарбуз)

— Дітям вашого віку їжа потрібна для того, щоб рости міцними і здоровими. Ми споживаємо різні продукти. Одні з них отримуємо з поля, городу, саду. їжа, приготована з таких продуктів, називається «рослинною». Інші продукти нам дають тварини — молоко, сир, масло, яйця, м’ясо. їжа, приготована із них, називається «тваринною». їжа тваринна і рослинна — різноманітна їжа.

2. Гра «Установи відповідність» (див. Додаток на с. 32)

3. Тестування (див. Додаток на с. 32)

VI. Підсумок уроку

— Для чого ми вживаємо їжу?

— Які поживні речовини людина отримує з їжею?

— Яка їжа належить до здорової і корисної?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2636 | Рейтинг: 0.0/0
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Загальні уявлення про папір та його виробництво. Види паперу. Економне викори...
Цікавий світ навколо тебе. Урок позакласного читання
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Задачі на дві дії різ...
Практична робота: обговорення поведінки відомих літературних героїв (або геро...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]