💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Зимові розваги. Правила поведінки під час зимового відпочинку

УРОК 27

Тема: Зимові розваги. Правила поведінки під час зимового відпочинку

Мета: розповісти учням про правила безпечної поведінки під час зимового відпочинку; вчити дітей діяти, якщо під ними провалився лід, надавати першу допомогу потерпілому на льоду; виховувати обережність, відповідальність.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Як уникнути неприємностей».

Хід Уроку

1. Робота із загадками

• Сніг на полях, лід на річках.

 Хуга гуляє. Коли це буває? (Взимку)

• Я вода і на воді плаваю. (Лід)

• Ні у вогні не горить, ні у воді не тоне. (Лід)

Учитель. Існує чимало зимових розваг. Це катання на лижах, ковзанах,санчатах.

Зазвичай під час зимових канікул діти розважаються біля ставка, озера чи річки. Як весело покататися на ковзанах на скутій кригою річці! Але недарма кажуть: «На льоду розважайся — на небезпеку не наражайся!»

2. Робота за підручником (С. 87)

Читання тексту.

— Чого ніколи не можна робити на льоду?

— Чому ніколи не можна виходити на лід наодинці?

— Чому ніколи не можна ступати на лід, якщо ти не впевнений, що він достатньо міцний?

— Які місця на водоймах, вкритих кригою, слід обходити і чому?

— У яких місцях лід ненадійний?

— Чому лід під час відлиги, потепління небезпечний?

— Що ж робити, якщо лід під вами все-таки провалився?

— Як вибиратися із крижаної води?

— У який бік рухатися поповзом?

— Що слід робити на березі?

— Розгляньте малюнки. Яка небезпека загрожує на льоду?

— Як треба діяти, якщо під вами провалився лід? Сформулюйте правила.

3.  Фізкультхвилинка

Гра «Правила для учнів» Заходить вчитель — треба встати. Коли дозволить — тихо сядь. Спитати хочеш — не гукай,

А тільки руку підіймай.

У школі парту бережи І на парті не лежи.

Щоб Урок минув немарно,

Треба сісти рівно, гарно.

Не стрекочи на Уроках,

Як папуга чи сорока.

(Встають.)

(Тихо сідають.)

(Сваряться пальчиком.) (Піднімають руку.) (Горизонтальні рухи над партою.) (Сидять рівненько.) (Демонструють правильну поставу.)

(Махаютьруками, ніби крилами.)

4. Продовження роботи за підручником (С. 88)

— Що необхідно робити, якщо біда сталася на ваших очах?

— Що треба зробити в першу чергу?

— Що можна протягнути потерпілому?

— Розгляньте малюнки. Яка небезпека загрожує на льоду?

— Порадьте, як треба діяти.

— Як допомагають дитині, що провалилася в ополонку?

5. Робота в зошиті (С. 54)

1)№ 8. Розгляньте малюнки. Що роблять діти? Складіть відповідні речення. Зафарбуйте кружечок червоним кольором біля дітей, які можуть потрапити у біду. Поясніть свою думку.

2) № 9. Тест «Так чи ні».

Коли потрапив в ополонку, то треба вибиратися:

О у той бік, звідки прийшов О у протилежний бік О немає різниці, у який бік

6. Підсумок уроку

— Які зимові розваги ви полюбляєте?

— Яка небезпека загрожує на льоду?

— Які правила поведінки на льоду ви запам’ятали?

— Як необхідно діяти, якщо під вами провалився лід?

— Як допомогти дитині, що провалилася в ополонку?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2958 | Рейтинг: 0.0/0
Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї р...
Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови»
Про що можна дізнатися спостерігаючи за Сонцем
Українська народна казка «Лисичка та журавель»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]