💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Письмове виконання дій додавання й віднімання для перевірки усних обчислень

Урок 128

Тема. Віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Письмове виконання дій додавання й віднімання для перевірки усних обчислень

Мета: актуалізувати знання дітей про загальний випадок віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння застосовувати письмовий алгоритм виконання дій додавання й віднімання для перевірки правильності усних обчислень; підготувати учнів до контрольної роботи.

Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Зачитати приклади, якими замінили дію додавання.

II. Повторення додавання двоцифрових чисел

1. Усні обчислення

1) Розумний півень запропонував мавпі розв’язати приклади. Допоможіть їй впоратися з цим завданням.

19 + 39 19 + 44

24 + 35 24 + 47

53 + 27 28 + 17

71 63 45 58 80 60

2) Гра «ланцюжок».

18 2

12

18

30

+ – + – =

16 14

20

50

33

+ – – – =

III. Розвиток математичних умінь

1. Самостійна робота

Знайти різницю й зробити перевірку.

26 – 17

34 – 26

45 – 26

67 – 49

92 – 53

46 – 28

2. Перевірка роботи

3. Із запропонованих прикладів виписати ті, в яких зменшуване дорівнює

51

51 – 17

43 – 16

28 – 13

51 – 34

76 – 57

51 – 44

51 – 43

51 – 27

4. Взаємоперевірка роботи

5. Робота над задачами

1) У бідоні 5 л молока, у каструлі — 4 л, у баці — 15 л.

Поясніть, що означають дані вирази.

5 + 4 5 – 4 5 + 4 + 15 15 – 5 15 – (5 + 4)

2) Перше число 35, друге — 44, а третє — на 23 менше від суми двох перших. Чому дорівнює третє число?

3) Перевірка роботи.

4) У трьох коробках було 70 кнопок. В одній із них було 29 кнопок, а в другій 25 кнопок. Скільки кнопок було в третій коробці?

На дошці скорочений запис задачі.

}70 кн.

I — 29 кн.

II — 25 кн.

III — ? кн.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку дію треба виконати?

— Про що дізнаємося потім?

— Яку дію треба виконати?

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 3663 | Рейтинг: 0.0/0
Властивості паперу. робота з папером
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Практична робота: обговорення поведінки відомих літературних героїв (або геро...
Знайомтесь — клавіатура
Природа Українських Карпат
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]