💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення

Урок 88

Тема. Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення

Мета: формувати в учнів уявлення про те, що зв’язок між діями множення й ділення є основою складання таблиць ділення; скласти таблицю ділення на 2.

Обладнання: таблиці множення й ділення числа 2; таблиці усних обчислень; предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Діти зачитують складені приклади на ділення. № 656.

2) Один учень записує на дошці скорочений запис задачі № 657.

3) Другий учень зачитує розв’язання задачі.

— Як можна записати розв’язання задачі за допомогою виразу?

— Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалась за допомогою виразу:

10 – 2 · 4

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1

З двох прикладів на множення скласти по два приклади на ділення.

2 · 4 = 8 2 · 3 = 6

Картка 2

З двох прикладів на множення скласти по два приклади на ділення.

2 · 6 = 12 2 · 9 = 18

Картка 3

Обчислити.

2 · 8 + 30

2 · 4 + 65

2 · 9 – 7

48 – (34 + 6)

2 · 9 + 42

2 · 3 + 71

Картка 4

Розв’язати задачу.

Мама зв’язала 8 пар рукавичок. Кошеня 5 з них затягло під шафу.

Скільки рукавичок залишилося?

2. Усні обчислення

1) Гра «Відгадай приклад».

Учні працюють із сигнальними картками. Вчитель називає відповідь якогось прикладу на множення, діти повинні підняти 2 сигнальні картки, що становлять цей приклад.

2) Допоможи виправити помилку.

2 · 6 + 34 = 45

(11 – 9) · 2 = 6

13 – 8 + 14 = 20

62 – 49 + 4 = 18

16 – 10 + 8 = 17

2 · 8 – 7 = 10

3) Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення.

— Мама-квочка збирає до себе своїх маленьких курчаток. Допоможіть їй, будь ласка. Для цього вам треба правильно обчислити приклади.

2 · 5 – 7 2 · 6 – 8 2 · 9 + 12

2 · 5 + 0 2 · 7 + 16 (54 – 52) · 6 (61 – 59) · 4

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

З прикладу на множення скласти два приклади на ділення.

2 · 7 = 14

2. Пояснення нового матеріалу

— Зараз ми з вами складали з прикладу на множення два приклади на ділення. Так само складають всю таблицю ділення на 2.

Я пропоную вам скласти всю таблицю ділення на 2. Спочатку ми в стовпчик запишемо таблицю множення на 2, а поруч у стовпчик запишемо таблицю ділення на 2.

3. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 658.

2) Виконання завдання № 659 (з коментуванням).

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 660 (1).

2) Розв’язання задачі № 660 (2).

3) Розв’язання задачі.

У пляшку з чаєм поклали 6 кусочків цукру, по 2 кусочки в кожну.

На скільки пляшок вистачить цього цукру?

4) Розв’язання задачі.

12 редисок зв’язали у пучечки по 6 редисок в кожному. Скільки вийшло пучечків?

2. Розв’язання прикладів № 661 (самостійно)

3. Перевірка роботи

IV. Підсумок урок

V. Домашнє завдання

С. 113 № 662, № 663.
Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 6208 | Рейтинг: 0.0/0
Техніка виконання розпису пензлем. Виконання візерунків
Збагачення палітри колірних відтінків. Малюнок на тему «Чарівник Смарагдового...
Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]