💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиці додавання й віднімання числа 3. Ламані лінії. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць

Урок 13

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 3. Ламані лінії. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць

Мета: розвивати в учнів уміння додавати й віднімати число частинами; формувати поняття ламана лінія; вправляти в складанні задач за малюнком і числовими даними, розвивати пам’ять, увагу.

Обладнання: лічильний матеріал, предметні малюнки, геометричні фігури.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Діти з кожного ряду зачитують задачі, складені за схемами № 87.

Один учень зачитує розв’язання задачі № 88.

2. Усна лічба

1) Доданок 3 4 2 6 1 2 3 8 5 7

Доданок 7 5 7 2 5

Сума 10 9 10 8 9

2) Знайти закономірність у двох перших трикутниках. Як пов’язані між собою числа? Замість знаків питання записати потрібні числа.

3) Розташуйте числа спочатку в порядку збільшення, а потім — зменшення.

5 1 2 3 4 6 8 7 12 14.

4) Перевірка роботи.

У цирковій виставі брали участь лев, слон і мавпа. В якому порядку вони виходили на арену, якщо слон був не останнім, а лев виступав раніше, ніж слон?

II. Р обота над новим матеріалом

1. Підготовчі вправи

1) Повторення складу числа 3.

3

2 ?

3

1 ?

2) Додавання й віднімання частинами.

8 + 2 + 1

9 + 1 + 1

7 + 3 + 2

11 – 1 – 1

11 – 1 – 2

12 – 2 – 1

3) Виконання завдання № 89.

Діти самостійно читають приклади на додавання й віднімання числа

3. За бажанням розповідають таблиці напам’ять.

2. Пояснення нового матеріалу

1) — Які нові приклади зустрілися вам у таблиці?

— Сьогодні ми навчимося додавати й віднімати число 3, виходячи за межі десятка.

9 + 3 = 9 + 1 + 2 = 10 + 2 = 12

1 1

2) Бесіда про різні способи віднімання.

11 – 3 = 11 – 1 – 2 = 10 – 2 = 8

1 2

11 – 3 = ; 10 – 3 = 7; 7 + 1 = 8

1 2

11 — це 8 і 3; від 11 відняти 3, буде 8.

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 90 з коментуванням.

4. Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Самостійна робота (№ 91, № 92).

1 варіант виконує задачу № 91;

2 варіант виконує задачу № 92.

2) Перевірка роботи.

3) Творча робота над задачами (№ 95).

Діти складають задачі. Знаходять відповідні схеми.

Записують в зошити тільки розв’язання.

2. Робота з геометричним матеріалом

1) Виконання завдання № 93.

Діти розглядають малюнки. Роблять висновки, що відрізок складається з однієї лінії, а ламана лінія складається з декількох окремих відрізків.

2) Практична робота.

Побудувати в зошиті ламану лінію.

— Зі скількох відрізків ви побудували ламану лінію?

3) Виконання завдання № 94 (усно).

3. Назвіть всі геометричні фігури. Сконструюйте з них робота.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 20 № 96.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2321 | Рейтинг: 0.0/0
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправами. Рухливі ігри ...
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]