💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Складання таблиць додавання і віднімання числа 3. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць

УРОК 38

Тема: Складання таблиць додавання і віднімання числа 3. Задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць

Мета: формувати вміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням задач на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру оформлення письмових робіт, інтерес до навчання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Гра «Хто швидше?»

 Збільшити на 2 Зменшити на 2

2 Складання та розв'язування задач за коротким записом

 Було —ПБуло— О

 Подарувала — П Приплило — О

Залишилося — ?

 Стало

 — ?

 3 Гра «Ланцюжок».

— Вставте пропущені числа.

10 - 1 = □ - 2 □ + 1 = □ - 2 = □ -1 = □ - 1 = 4 9 - 2 = □ + 1 = □ - 3 = □ + 2 = □ - 4 = 3

 4 Робота за індивідуальними картками

Картка № 1Картка № 2

а) Склади із прикладу на до-а) Склади із прикладу на до-

 давання два приклади на давання два приклади на

віднімання. віднімання.

4 + 2 = 7 + 2 =

б) Постав знаки >, <, = : б) Постав знаки >, <, = :

8 □ 6 2 □ 9 3 □ 3 3 □ 8 9 □ 6 4 □ 4

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Повторення складу числа 3

— З яких чисел складається число 3?

 2 Каліграфічна хвилинка

Письмо цифри 3

 3 Пояснення вчителя

На дошці — запис прикладу 1 + 3. Учні за допомогою числового відрізка або лінійки знаходять відповідь і записують приклад у зошит. Аналогічно розв’язуються два наступні приклади з таблиці й записуються в зошиті.

— Зверніть увагу! Другий доданок у кожному прикладі залишається незмінним, а перший доданок збільшується на 1. Що відбувається із сумою чисел? (Вона теж збільшується на 1.)

Решту прикладів складають і розв’язують діти. Аналогічно проводиться робота зі складання таблиці «Відняти 3». Діти записують приклади у зошит, а вчитель — на дошці.

— Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 3.

 4 Гра «День — ніч»

— Знайдіть приклади з відповідями 4; 6; 9.

— Яке число стоїть між 7 і 9?

— Прочитайте приклад з такою відповіддю.

 5 Робота за таблицею

— Прочитайте тільки відповіді кожного стовпчика. (У першій таблиці відповіді становлять ряд чисел від 4 до 10, а в другій — від 1 до 7.)

— Порівняйте з таблицями додавання і віднімання 1 і 2. Висновок. Кожна наступна таблиця на 1 приклад коротше.

— Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.

— Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.

● Фізкультхвилинка

Раз — піднятись, підтягтись,

Два — зігнутись, розігнутись,

Три — в долоні три плеска,

Головою три кивка.

На чотири — руки ширше.

П’ять — руками помахати,

Шість — за парти сісти знову.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Первинне закріплення. Розв'язування прикладів з коментуванням

7 + 1 + 29 - 2 + 3 0 + 4 + 39 - 1 - 3

 2 Творча робота над задачею

Складання, розв’язування і запис задач у зошиті. Повторення складових частин задачі.

— Що означають слова «на ... менше», «на ... більше»?

— Чому в першій задачі додавали? Чому в другій задачі віднімали?

Таня

10

Вітя

 на 3 менше

Скільки бананів у Віті?

— Як зміниться розв’язання задачі, якщо слова «на ... більше» замінити на слово «на ... менше»?

 ● Пальчикова гімнастика «Оплески»

— Поаплодуємо собі за виконану роботу.

 3 Самостійна робота

3 + 3 = □ 4- 3 = □4 + 3 = □

8 - 3 = □ 7- 3 = □6 + 3 = □

10 - 3 = □5+ 3 = □9 - 3 = □

 4 Робота в парах. Гра «Чарівні фігурки»

— Складіть квадрат із трикутників; ялинку із трикутників.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Вам сподобався наш УРОК?

— Яке завдання було складним, а яке — легким?



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2693 | Рейтинг: 0.0/0
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення виробів із каштанів та ж...
З чого все почалося
Вибір друзів. Уміння товаришувати й спілкуватися в класі та сім'ї. Практи...
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
Це цікаво знати
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]