💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Випадки додавання й віднімання в межах 20. Складання задач за аналогією. Порівняння місткості посудин. Поняття рік і місяць

Урок 10

Тема. Випадки додавання й віднімання в межах 20. Складання задач за аналогією. Порівняння місткості посудин. Поняття рік і місяць

Мета: закріплювати знання учнів з нумерації чисел у межах 20; повторити одиницю вимірювання місткості (літр); навчати творчо працювати над задачею (складати подібну задачу); формувати поняття рік і місяць, розвивати математичне мовлення, мислення учнів.

Обладнання: таблиці усних обчислень; схеми задач.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

— Сьогодні у нас незвичайний урок. А знаєте чому? Ось у мене в руках телеграма.

Любі діти! Хотів завітати до вас, та сталося нещастя: потрапив до замку злої Чаклунки.

Карлсон

— Що ж нам робити, діти? Допоможемо Карлсону? Тоді час вирушати в дорогу. Але мандрівка буде нелегкою. Важкий шлях здолає той, хто покаже себе сміливим, розумним. Визволяти Карлсона вирушимо на цьому потязі.

Але Чаклунка підіслала Діда-цифроїда, і він з’їв цифри на вагонах.

Допоможемо відновити номери.

1. Повторення чисел у межах 20

9 11 14 16 17 20

— Запишіть числа в зошиті.

— Назвіть числа, які вставили.

— Скільки вагонів у цьому потязі?

— Порахуйте від 11 до 17, від 20 до 13.

— Назвіть сусідів до чисел 15, 18.

2. Гра «Незвичайні квитки»

— Усі ви знаєте, що їхати будь-яким транспортом неможливо без квитків. Ось незвичайні квитки. Порахуйте приклади та з’єднайте з відповідною цифрою на шкалі, і ви дізнаєтесь, на які місця ці квитки.

7 – 5 8 – 5 9 – 3 3 + 5 6 – 5

7 – 2 8 – 4 6 + 1 20 – 10 4 + 5

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

II. Р озвиток математичних умінь

— Чаклунка хоче нам перешкодить. Вона підсадила у вагони своїх друзів.

Здогадайтеся, кого саме.

• В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її... (лисиця).

— А ось і другий звір.

• Сірий, зубастий,

По полю блукає,

Ягнят шукає. (Вовк)

1. Виконання завдання № 72

— Лисиця та вовк почали сміятися над учнями і говорити, що ті не вміють записувати двозначні числа. Давайте доведемо, що це не так.

(Діти записують цифрами числа.)

2. Виконання завдання № 73

— Але що це? Чому зупинився наш потяг? Треба поповнити запас питної води. Для цього треба виконати завдання із підручника та відповісти на запитання.

Діти розглядають малюнки посуду, визначають його місткість.

3. Виконання завдання № 74

— Для того, щоб наш потяг вирушив далі, треба виконати таке завдання.

(Записати числа у вигляді суми.)

4. Перевірка завдання

— Ви — молодці! Завдання виконали правильно.

Діти, задзвонив мобільний телефон. З нами хоче говорити сама Чаклунка.

Вона пропонує нам розв’язати приклади.

5. Самостійна робота (№ 75)

1 варіант розв’язує верхній рядок прикладів;

2 варіант — нижній рядок.

6. Фізкультхвилинка

7. Робота над задачами

— Що це? Наш потяг знову зупинився. Чаклунка навіяла на машиніста сон. Розбудити ми його зможемо лише тоді, коли розв’яжемо усі задачі.

1) Розв’язання задачі № 76 (самостійно).

2) Перевірка роботи.

3) Робота над задачею № 77(1).

Аналіз задачі.

Діти знаходять відповідну схему. Самостійно розв’язують задачу.

4) Робота в парах. Творча робота над задачею.

Діти змінюють умову задачі. Усно говорять, якою дією буде розв’язуватися задача.

— Молодці! Із задачами ви впоралися, і наш потяг рухається далі.

— Але що трапилося? За вікном так швидко лунають різні пори року!

Це Чаклунка захотіла нас заплутати. Треба нам, діти, опрацювати наступне завдання.

8. Робота в групах

Опрацювання № 78.

— Скільки місяців у році?

— Які зимові місяці ви знаєте?

— Назвіть пори року.

— Ось ми й розв’язали всі завдання, перемогли Чаклунку.

— А ось і Карлсон!

Дякую, що ви мене

Рятувати поспішали!

Так завзято працювали,

Злу Чаклунку подолали.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 16 № 79, 80.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2515 | Рейтинг: 0.0/0
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Уявлення про симетричну форму. Практична робота «Світ комах»
М. Підгірянка «Загадка». О. Сенатович «Бігли діти повз ялинку...». Т. Коломіє...
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
Висівання пророщеного насіння у відкритий ґрунт
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]