Вимірювання довжини відрізків у сантиметрах та дециметрах і сантиметрах. Побудова відрізків заданої довжини. Порівнювання чисел

Урок 3

Тема. Вимірювання довжини відрізків у сантиметрах та дециметрах і сантиметрах. Побудова відрізків заданої довжини. Порівнювання чисел. Розв’язання задач

Мета: перевірити знання учнів про одиниці довжини (1 см і 1 дм) та співвідношення між ними; формувати практичні уміння будувати відрізки та вимірювати їх довжину; розвивати в учнів уміння застосовувати знання таблиць додавання та віднімання для розв’язання прикладів та задач.

Обладнання: смужки довжиною 1 см і 1 дм різного кольору; картки з прикладами; предметні малюнки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

— Щоб гарно працювати на уроці, треба спочатку зробити спортивну розминку. Запрошую вас пограти в спортивну гру «Юний баскетболіст».

Хто швидко і влучно закине м’яч в сітку?

2. Розвиток графічних умінь

— Запам’ятайте розташування фігур. Спробуйте накреслити в зошиті фігури, які ви запам’ятали, у тій самій послідовності.

3. Вимірювання та креслення відрізків

1) Виконання завдання № 16.

Діти розглядають малюнок у підручнику. Роблять висновок, що 1 дм — це 10 см.

2) Вимірювання смужок паперу.

В учнів на парті — смужки паперу різного кольору і довжини. Учні вимірюють смужки, порівнюють їх довжини.

3) Виконання завдання № 17.

Діти вимірюють смужку, роблять запис у зошиті в дециметрах та сантиметрах.

4) Виконання завдання № 18.

5) Самостійна робота (№ 19).

Діти самостійно виконують завдання. Потім обмінюються зошитами з сусідом по парті і перевіряють роботу. Вказують на помилки, допомагають виправити їх.

6) Розв’язання прикладів усно.

На дошці — записи:

1 дм 1 см = ___ см

18 см = ___ дм ___ см

14 см = ___ дм ___ см

1 дм 3 см = ___ см

1 дм 6 см = ___ см

10 см = ___ дм

4. Фізкультхвилинка

Я малюю зайчика для вас — раз.

(Колові рухи руками над головою.)

Це у нього, бачите, голова — два.

(Руки кладуть на голову.)

Це у нього вуха догори — три.

(Піднімають руки вгору до вух.)

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири.

(Повертають тулуб вліво, вправо.)

Це очиці весело горять — п’ять.

(Руки до очей.)

Ротик, зубки, хай морквинку їсть — шість.

(Жують)

Шубка тепла, хутряна на нім — сім.

(Плещуть у долоні.)

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом,— вісім.

(Підскакують.)

Ще довкола посаджу дерева я — дев’ять.

(Садять дерево, притоптують ямку.)

І хай сонце сяє з піднебесся — десять.

(Піднімаються на носках.)

II. Р озвиток математичних умінь

1. Виконання завдання № 20

Діти усно виконують завдання ланцюжком. Називають більше число в кожній парі.

2. Самостійна робота

Виконання завдання № 21.

Сильніші учні розв’язують приклади, записані на дошці.

3. Самоперевірка роботи

Учитель відкриває записані на дошці відповіді прикладів. Діти перевіряють роботу, виправляють помилки.

4. Робота над задачами

1) Задача з логічним навантаженням.

Оксанка, Маринка та Іринка купили по пиріжку: одна з капустою, друга — з рисом, третя — з яблуками. Хто з них купив який пиріжок, якщо в Оксанки пиріжок не з капустою і не з яблуками, а Маринка не любить пиріжки з капустою?

2) Розв’язання задачі № 22.

— Прочитайте умову задачі.

— Прочитайте запитання.

— Чи можемо дати відповідь на запитання задачі?

— Чому?

— Якою дією розв’язуватимемо задачу?

Діти записують скорочений запис та розв’язання в зошитах.

Грали — 10 хл.

Вийшли — 2 хл.

Залишилося — ? хл.

3) Робота над задачею № 23.

Гра «Уважно дивися — помилки не припустися»

Діти працюють в парах. За бажанням дають відповідь.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 7 № 24.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 4284 | Рейтинг: 0.0/0
Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Пос...
«Які чудові нам земля дає плоди...». Складання текстів-описів за малюнком і п...
Виготовлення персонажів із казок з природних матеріалів
Материнська свята доброта. Урок позакласного читання
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]