💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Розв'язування задач на порівняння двох чисел. Самостійна робота

Урок 103

Тема: Розв'язування задач на порівняння двох чисел. Самостійна робота

Мета: відпрацьовувати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; удосконалювати розуміння суті різницевого і кратного порівняння; розвивати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно, творчі здібності; виховувати інтерес до математики.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1) Гра «Мовчанка».

7 5

21 35

54 23

9

42

6 8

56 63

43 46

2) Гра «Квіточка-семиквіточка».

На дошці на різнокольорових пелюстках записані приклади, зі зворотного боку зображена буква.

— Відірвіть пелюстку квіточки-семиквіточки, розв’яжіть приклад, розташуйте пелюстки так, щоб відповіді були у порядку зростання, — і дізнайтеся, що люди повинні дарувати один одному.

3) Розв’язування веселих задач.

 • Папуга Кеша розповідав щодня своїм слухачам по 3 історії про свої пригоди. Так тривало цілий тиждень. Скільки історій розповів папуга Кеша за тиждень? (21)

 • Двоє мишенят протягом тижня робили по 2 капості на день доброму котові Леопольду. Скільки мишачих капостей витерпів добрий кіт за цей тиждень? (14)

 • Тотоша і Кокоша з’їли по три пари калош. Скільки калош з’їли Тотоша і Кокоша разом? (12)

 2 Розв'язування прикладів з елементами творчості

— Знайдіть приклади, у яких допущено помилку, та розв’яжіть їх правильно.

65 - 3 = 35 90 - 9 = 9935: 5 + 2 = 5

100 - 0 = 1021 - 8 = 3 35: (5 + 2) = 5

21 - 5 = 16 60 - 3 = 6720- 6 : 2 = 7

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми відпрацьовуватимемо вміння розв’язувати задачі на порівняння, працювати самостійно, швидко і точно виконувати завдання.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування прикладів із «віконечками»

□ + 7 = 634 ■ □ = 16□- 7 = 21

— Як знайти невідомий доданок?

— Як знайти невідоме зменшуване?

— Як знайти невідомий множник?

 2 Розв'язування задачі

У зоопарку було 24 фламінго, а пеліканів — на 18 менше. У скільки разів більше було фламінго, ніж пеліканів?

— Яку дію потрібно виконати, якщо сказано, що пеліканів на 18 менше? (Віднімання)

— Яку дію потрібно виконати, якщо запитується: у скільки разів більше? (Ділення)

Самостійний запис розв’язання.

Сильні учні записують розв’язання виразом; решта — за діями.

За бажанням діти отримують картку-«підказочку» зі схемою розв’язання.

 (24) - (18) Скільки пеліканів?

><

 @ : (?)

 (?) У ? разів більше?

3 Колективна робота над складанням і обчисленням значень виразів

— За даними таблиці складіть вирази та обчисліть результат.

Ділене36 - 61836 : 4 70 - 7 25 + 17 6 ■ 4

Дільник62 + 43773

 4 Самостійна робота «Бліцконтроль»

1 варіант

 1) Знайди правильний варіант значення виразу 25 : 5 + 19. а) 5; б) 24;в) 23.

 2) Встав пропущене число: 7 + 7 + 7 = 7 ■ Ц. а) 3; б) 4;в) 7.

 3) Знайди і підкресли «зайве» число.

7; 14; 21; 28; 35; 38; 42; 49; 56; 63

 4) У якому прикладі припустилися помилки?

а) 65 - 40 : 5 = 5; б) (80 - 66) : 2 = 7; в) 70 - 24 : 6 = 66.

 5) Розв’яжи приклад, у якому невідомий множник.

а) □ + 7 = 28;б) 7 ■ □ = 28;в) 35 - □ = 28.

 6) Не обчислюючи, порівняй вирази.

7 ■ 4 □ 4 ■ 8

а) >;б)= ; в)<.

 7) Братові 7 років, а сестра — у три рази старше. Скільки років сестрі?

а) 21;б)10; в)17.

 8) Щоб перестилати підлогу, привезли 42 соснових дошки, а дубових — у 7 разів менше. Скільки всього дощок привезли?

а) 42 : 7;б)42 : 7 + 42; в) 42 : 7 + 7.

 9) Маса капусти 3 кг, а маса гарбуза — у 5 разів більше. На скільки кілограмів капуста легша за гарбуз?

а) 3 ■ 5;б)3 + 5;в) 3 ■ 5 - 3.

10)Котру годину показує годинник?

а) 9 год 55 хв; б)8 год 55 хв; в)9 год 05 хв.

11) Маса відра із сіллю 27 кг, а маса відра зі снігом — 3 кг. У скільки разів маса відра із сіллю більша, ніж маса відра зі снігом?

а) У 24;б)у9; в)у 30.

12) На спортмайданчику було 7 хлопчиків, а дівчаток — на 7 більше. у скільки разів дівчаток було більше?

а) (7 + 7) : 7; б) 7 + 7 : 7; в) 7 ■ 7 - 7.

2 варіант

 1)Знайди правильний варіант значення виразу.

(32 - 20) : 6

а)2;б)4;в)6.

 2) Встав пропущене число: 7 + 7 + 7 + 7 + 7 = 7 ■ Ц. а) 5; б)6; в)7.

 3) Знайди і підкресли «зайве» число.

7; 14; 21; 28; 35; 42; 49; 54; 56; 63

 4) У якому прикладі припустилися помилки?

а) 17 + 3 ■ 6 = 35;б) 54 + 4 ■ 9 = 100; в) 80 - 16 : 4 = 76.

 5) Розв’яжи приклад, у якому невідомий від’ємник.

а) □ + 7 = 28;б) 7 - □ = 28; в)35 - □ = 28.

 6) не обчислюючи, порівняй вирази.

7 ■ 8 □ 8 ■ 6

а) >;б)=;в) <.

 7) На лугу паслися 7 корів, а овець — у 5 разів більше. Скільки овець паслися на лугу?

а) 35; б)12; в) 42.

 8) У саду росте 48 яблунь, а груш — у 6 разів менше. Скільки всього дерев у саду?

а) 48 : 6 + 6; б) 48 : 6;в) 48 : 6 + 48.

 9) З автобуса вийшли 27 пасажирів, а залишилося в 3 рази менше. На скільки більше пасажирів вийшло, ніж залишилося?

а) 27 - 27 : 3; б) 27 : 3;в) 27- 3.

10)Котру годину показує годинник?

а) 10 год 10 хв;б) 10 год 50 хв;в) 11 год 50 хв.

11) Батькові 36 років, а синові 6 років. У скільки разів син молодший за батька?

а)У 30;б)у 6; в) у 42.

12) Мама спекла 28 пиріжків. Під час сніданку сім’я з’їла 7 пиріжків. у скільки разів менше пиріжків з’їли, ніж залишилося?

а)28 - (28 - 7); б) (28 - 7) : 7;в)28- 28 : 7.

5 Самоперевірка

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Яке завдання на сьогоднішньому уроці виявилося для вас складним?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2143 | Рейтинг: 0.0/0
«Грамотний-видющий і на все тямущий»
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
Л. Забашта «Рідна мова», М. Сингаївський «Колискова пісня, колискова...»
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
Повітря. Рух повітря — вітер. Як дбати про чистоту повітря
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]