💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Таблиця додавання числа 3. Задачі на знаходження суми і невідомого доданка

УРОК 78

Тема: Таблиця додавання числа 3. Задачі на знаходження суми і невідомого доданка

Мета: ознайомити учнів з прийомами додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток (додавання частинами); скласти таблицю додавання числа 3 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати одноцифрове число до 10; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав і стих дзвінок,

Починається урок.

— А який тепер урок?

— Чого ми навчаємося на уроках математики?

II. Повторення вивченого матеріалу

— Сьогодні на уроці у нас гостя. Вона допоможе зробити наш урок цікавим. Відгадайте хто це?

Старенька бабуся край лісу жила,

Гостинці до неї онучка несла.

Сміливе й хоробре було те дівчатко,

Веселе і миле бабусине внучатко.

 (Червона Шапочка)

— У кошику в Червоної Шапочки лежать гостинці не тільки для бабусі, але й для вас. (Учитель дістає «пиріжки» з текстами задач. Діти усно розв’язують.)

 1 Розв'язування задач (усно)

 • Знають діти казочку Про Червону Шапочку.

До бабусі вона йшла,

Дев’ять пиріжків несла.

Та ще два — для нас, малят,

Працьовитих веселят.

Порахуймо всі гостинці.

Скільки пиріжків в корзинці? (9 + 2 = 11(п.))

 • Чекає бабуся в гості онучку,

Для неї готує квітчасту сорочку.

На ній — незабудки. Їх аж 11.

Кульбаб — на 2 менше.

Їх скільки, малята? (11 - 2 = 9 (к.))

— Молодці, діти! Перше завдання, запропоноване Червоною Шапочкою, ви виконали. Отже, матеріал попереднього уроку засвоїли. Сподіваюсь, і новий матеріал засвоїте успішно.

 2 Розв'язування прикладів на додавання і віднімання чисел частинами

— А тепер і ми зберемо квіти для бабусі. Назва наших квітів зашифрована у прикладах. Хто їх правильно розв’яже, той і дізнається, як називаються квіти, які ми збираємо для бабусі.

9 + 2 + 0 =к

12 - 2 - 1 = о

12 - 1 - 2 = н

8 + 2 + 1 =в

11 - 2 - 1 = а

11 - 1 - 2 = л

10 + 2 - 1 = і

6 + 2 - 1 =ї

 3 Каліграфічна хвилинка

— Червона Шапочка пропонує відгадати вам загадку і дізнатися, яку цифру ми сьогодні ще раз повчимося писати каліграфічно.

 З промінцем метелик встав,

 Крила сонцю показав.

 Як поглянеш добре ти,

 То побачиш цифру... (три).

— Напишіть у зошиті 1 рядок цієї цифри.

 4 Доповнення чисел 1; 2; 3; 4; 5 до 10

III. Повідомлення мети і задач уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими прийомами додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток (додавання частинами), складемо таблицю додавання числа 3 з переходом через 10, будемо розв’язувати задачі й приклади.

IV. Ознайомлення з новим матеріалом

1 Пояснення нового матеріалу

 — На дошці схематично записані всі вирази на табличне додавання числа 3. Перші доданки — це числа від 1 до 9. Вони записані у стовпчик. Другим доданком у виразі є число 3.

 — Прочитайте приклади, до яких записані відповіді.

 — Прочитайте приклади, які ми ще не вміємо розв’язувати. (8 + 3; 9 + 3)

 2 Первинне закріплення

— Поясніть, як знайти суму 8 + 3 = ...; 9 + 3 = ... .

 2 1 12

 3 Робота над складеною таблицею

— Прочитайте таблицю додавання числа 3.

— Прочитайте таблицю додавання числа 3, починаючи від найбільшого результату.

— Прочитайте тільки результати таблиці.

— Прочитайте результати таблиці від найменшого числа до найбільшого.

— Затуліть лінійкою відповіді таблиці й прочитайте її напам’ять.

1 + = 4

2 + = 5

3 + = 6

4 + = 7

5 + 3 = 8

6 + = 9

7 + = 10

8 + =

9 + =

● Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька.

Дерева високі-високі.

Вітер дерева колише, гойдає. Птахи у вирій летять, відлітають. Діти тихенько за парти сідають.

V. Розвиток математичних знань

 1 Розв'язування задачі знаходження суми і невідомого доданка

— Йшла Червона Шапочка лісом, а назустріч їй — Їжачок. Ніяк з кошиками своїми розібратися не може. Давайте допоможемо йому.

Їжачок зібрав 12 грибів. У лівий кошик він поклав 2 гриби. Скільки грибів Їжачок поклав у правий кошик?

— Скільки всього грибів зібрав Їжачок? (12)

— Скільки грибів у лівому кошику? (2)

— Як дізнатися, скільки грибів у правому кошику?

12 - 2 = 10 (гр.)

— Як знайти невідомий доданок?

— А за Їжачком і Ведмедик поспішає. Бажає бабусі малини передати, щоб вона зварила смачне варення. Та тільки ніяк не може порахувати, скільки всього малини він назбирав.

Ведмедик у лапах тримає 5 ягідок малини і в кошик поклав стільки ж. Скільки всього малини зібрав Ведмедик для бабусі?

— Скільки ягід малини у Ведмедика в лапах? (5)

— А скільки в кошику? (Стільки ж)

— Це скільки? (5)

— Скільки всього малини зібрав Ведмедик для бабусі?

5 + 5 = 10 (ягід)

 ● Зорова гімнастика

 2 Гра «Чарівні палички»

— А назустріч Червоній Шапочці вийшов сірий Вовк.

— Перекладеш дві палички так, щоб з двох трикутників утворилося три трикутники, пропущу тебе до бабусі, сказав Вовк.

(Відповідь:)

3 Робота з геометричним матеріалом

 Учитель на дошці прикріплює геометричні фігури.

— У яких прямокутників всі сторони рівні?

— Як називається прямокутник з рівними сторонами?

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

— Вам сподобалося подорожувати із Червоною Шапочкою?

— Які випадки таблиці додавання числа 3 ви запам’ятали?

— Якщо ви все зрозуміли на уроці, намалюйте сонечко.

— Якщо у вас виникли труднощі на уроці, намалюйте хмаринку.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 2206 | Рейтинг: 0.0/0
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Лікарські рослини
Робота з природним матеріалом. Аплікація із рослинних форм. Сюжетна аплікація...
МУЗИЧНА ПОЕЗІЯ
Практична робота: моделювання ситуацій спілкування про небезпеку за телефонам...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]