💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

П. Воронько «Липка». В. Сухомлинський «Покинуте кошеня». Г. Могильницька «Бабусина радість». Підсумок з теми.

УРОК 47

Умійте природу любити.

Тема. П. Воронько «Липка». В. Сухомлинський «Покинуте кошеня». Г. Могильницька «Бабусина радість». Підсумок з теми.

Мета: поглиблювати навички роботи над різними жанрами творів; розвивати зв'язне мовлення, навички читання, логічне мислення, увагу; виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання: піраміди слів, слова на картках.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань

Мовна розминка.

1) Чистомовка.

Ом-ом-ом — ми працюємо гуртом.

Ку-ку-ку — садим липку у ліску.

Ти-ти-ти — нас буде вона радувати.

Ай-ай-ай — будемо пити з неї чай.

2) Читання вірша (вірш записано на дошці).

Вмійте природу любити,

Кожній тваринці радіти.

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави,

Знай, все окрасою буде

Нашого рідного краю.

II. Мотивація навчальної діяльності

У ч и т е л ь . Як треба ставитись до природи? Чому?

Скоромовка.

В садочку у Пилипа

Зросла велика липа.

Не лінь було Пилипу

Щодня полити липу

М. Татарчук

III. Опрацювання нового матеріалу

1. Робота з текстом.

Опрацювання вірша Платона Воронька «Липка».

1) Виразне читання вірша вчителем.

2) Словникова робота. Вправа на розширення поля читання.

по

ли

то

ве

за

мии

пка

бою

лика

будь

цві

сві

вра

схо

зац

том

том

нці

ваю

віту

3) Читання вірша «ланцюжком» уголос. Відповіді на запитання.

— Від чийого імені ведеться оповідь у вірші?

— До кого звертається липка?

— З яким проханням звертається липка?

— Що вона обіцяє?

— Як ви розумієте вислови «медовим цвітом зацвіту», «гаряча днина» «підеш в світ широкий».

— Із скількох речень складається вірш?

— Чим цікава будова цих речень?

2. Вправи з читання.

Вправи на вдосконалення техніки читання.

1) Читання напівголосно в парі з сусідом (І частина речення — один, II частина — другий).

2) Читання хором (І варіант — початок речення, II варіант — кінець).

3) Гра «Продовж перелік»: «Липка просить: не ...».

4) Виразне читання вірша.

У ч и т е л ь . Які почуття треба передати, читаючи прохання липки?

3. Завдання учням.

Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Покинуте кошеня».

1) Слухання уривка оповідання, передбачення кінця твору.

У ч и т е л ь . Послухайте уривок з оповідання.

(Учитель читає оповідання до слів «Поверталась зі школи маленька Наталочка».) Як, на вашу думку, закінчилось оповідання?

2) Словникова робота. Бесіда.

вйніс

пустйв

сидить

нявчйть

жаліє

хитає

сміється

дйвляться

притулилося

поверталась

замуркотіло

— Що об'єднує ці слова? (Означають дію).

— Прочитайте колонки слів. Прочитайте найкоротше і найдовше слово.

— Знайдіть і прочитайте слова, що відповідають на запитання що зробив? що робить? Що зробило?

3) Повторне читання оповідання мовчки (до кінця).

У ч и т е л ь . Прочитайте оповідання до кінця. Чи справдились ваші передбачення? Хто забрав кошеня додому?

4) Вибіркове читання. Бесіда.

— Прочитайте опис кошеня. Як ви гадаєте, чи випадково його випустили на дорогу?

— Чому воно нявчало?

— Прочитайте, як люди ставилися до котика?

— Чи хтось із цих людей допоміг котику?

— У кого з цих людей найзліше серце? Чому ви так думаєте?

— Скільки часу сиділо кошеня?

— Прочитайте, яке почуття охопило тваринку?

— З чого видно, що у Наталочки добре серце?

— Яке почуття ви пережили, читаючи оповідання?

— Коли ви найбільше хвилювались? Чому?

5) Вправа на розвиток швидкості читання.

— Прочитайте речення, в яких зустрічаються слова, що на дошці (із словникової роботи).

4. Розвиток зв'язного мовлення.

У ч и т е л ь . Доберіть синоніми (близькі за значенням слова) до поданих слів.

хата — (оселя, дім, будинок, житло), дорога — (шлях, стежка, траса), настав — (почався), притулилось — (пригорнулось, притиснулось).

У ч и т е л ь . Доберіть антоніми (протилежні за значенням слова) до поданих слів.

виніс — (заніс), маленьке — (велике), сумно — (весело), сміється — (плаче), вечір — (ранок).

5. Робота в зошитах (с. 31-32).

IV. Підсумок із теми

Підсумок проводиться за завданням підручника.

V. Домашнє завдання

1. Продовжити оповідання «Покинуте кошеня».

2. Самостійно прочитати вірш «Бабусина радість» Г. Могильницької.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 5535 | Рейтинг: 2.0/2
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Симетрія в природі. Згинання паперу. Вирізування деталей симетричної форми
Л. Забашта «Берізонька», Л. Костенко «Перекинута шпаківня». І. Сенченко «Жаль...
Україна — моя Батьківщина. Дослідницький практикум. Мандрівка Україною, про я...
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]