Урок 48. Урок позакласного читання. Зимонько-снігурочко, наша біло грудочко Мета: розвивати навички свідомого виразного читання; розкривати характерні ознаки зими; учити учнів бачити і відчувати красу природи; виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи. Хід уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1. Робота над чистомовкою Ба-ба-ба, ба-ба-баї Он на березі верба! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу! Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі! Би-би-би, би-би-би! Голуб полетів з верби! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Я люблю свою вербу! 2. Дихальні вправи Вдих — носом. Видих — ротом. Вдих — ротом. Видих — носом. Вдих — носом. Видих — ротом із промовлянням голосних звуків. Вдих — носом. На видиху промовляти речення: — Настала зима! — Ми любимо читати. III. — Відгадайте загадку. • Сніг біленький і м’який — Подивитись любо. І дерева, й малюки Одягають шуби. Листя і трави нема, Бо до нас прийшла. (зима). — Сьогоднішній Урок присвячений чарівниці зимі. IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Розглядання ілюстрацій та репродукцій картин зимової тематики — Яка пора року зображена на всіх цих картинах? — Які кольори переважають? — Назвіть кольори зими. 1. Вірш Іванни Блажкевич «Взимку» — Про що просять дітей горобці? — А синички? — Хто допоміг пташкам? Як саме? — Як ви охарактеризуєте Василька? 2. Гра «З якого вірша рядки?» ■ Льодком тоненьким скована, спинилася ріка. (В.Бичко «Зима») • Ой мороз, який мороз! Всіх пташок проймає дрож. (І. Блажкевич «Взимку») • У руках стара мітла, Із вуглинок очі. (Т. Коломієць «Ліпим бабу снігову») 3. Гра «Назвіть зимові місяці» — Про які з них ви читали вірші? — Хто їх автор? (Михайло Литвинець «Грудень», Тамара Коломієць «Січень») Фізкультхвилинка VI. РОБОТА НАД ОПОВІДАННЯМ О. КОПИЛЕНКА «ЇДАЛЬНЯ ДЛЯ ПТАХІВ» 1. Читання оповідання вчителем (/ частина) — Доберіть заголовок до цієї частини 2. Самостійне читання учнями оповідання (II, III частини) — Що вирішили зробити хлопці? — Прочитайте опис пташиної їдальні. — Де вони повісили годівничку? — Хто прилітав до годівнички? — Як пташки дякували юним помічникам? — Чого вчить нас це оповідання? VII. РОБОТА НАД ПРИСЛІВ'ЯМИ Робота в групах. Гра «Хто швидше згадає прислів'я?» Прийшов грудень—.літо без хліба. Лютий лютує —.приніс студень. Сонце блищить, а.красну весну чує. Січень без снігу—.мороз тріщить. VIII. Підсумок уроку — Чи сподобався вам урок? — Чого корисного навчилися? IX. Домашнє завдання — Наступний Урок позакласного читання ми проведемо за темою «Тарас Шевченко». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача. | |
| |
Переглядів: 2233 | |
Застосування дужок для запису числових виразів. Порядок виконання дій у вираз... |
Жива і нежива природа |
Віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Письмове виконання ді... |
«Половина», «третина», «чверть». Дії з величинами. Складання простих і складе... |
Робота з природним матеріалом. Аплікація із рослинних форм. Сюжетна аплікація... |
Всього коментарів: 0 | |