💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Скринька українських народних казок. Колобок

Урок 32. Скринька українських народних казок. Колобок

Мета: поглиблювати знання учнів про казку; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки; виховувати любов до народної творчості.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Розпитування за складовою таблицею

2. Читання скоромовки на одному мовленнєвому видиху

їжачок з їжачихою та їжаченятами наїжачилися.

3. Читайте чітко і швидко!

Забажала жабка в жбанку На базар везти сметанку, їжакам І жукам.

У банки

Наливає жабка сметанки.

А коли розпродасть Цілий жбаник —

На зелений заробить жупанчик.

III. Перевірка домашнього завдання

Завдання зі скриньки народних казок

— Чи знаєш ти українську народну казку, у якій пан загадав дівчині прийти до нього на гостину так, щоб ані йшла, ані їхала, ані взута, ані боса, ані з гостинцем, ані без гостинця? Як вона називається? («Мудра дівчина» — українська народна казка)

— Пригадайте, хто і в якій казці співає таку пісеньку.

— Я по засіку метений,

Я на яйцях спечений.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Упізнайте казкового героя.

• Ой, набридло на віконці Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ. (Колобок)

— Сьогодні ми пригадаємо українську народну казку «Колобок».

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Технологія «Вмикаємо телевізор»

— Добрий день! В ефірі передача «У гостях у казки». Любі діти, послухайте українську народну казку «Колобок».

Читання казки вчителем (с. 35-36). (Перша пригода)

— Яких героїв казки запам’ятали?

 Клас

2. Розповідання казки учнями

— Так завершилася перша пригода Колобка. Далі в казці з’являються нові герої, усе повторюється. Продовжте розповідь за схемою, уміщеною на першому форзаці підручника.

3. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування казки до кінця

(с. 36-37)

— Чи можна назвати Колобка веселим, довірливим, хвальковитим? Доведіть.

— У чому виявилися хитрість і підступність лисички?

Фізкультхвилинка

4. Робота над загадками

— Відгадайте загадки. Назвіть персонажів казки. Хто зайвий? (їжак)

— Кого бракує? (Діда, баби)

— У якій послідовності з’являються герої казки? (Учень, який відгадує казкового героя, надягає його маску. Після цього діти розігрують казку.)

• В мене шубка з колючок,•Не ходжу я, а скакаю,

В мене сіра спинка,Бо нерівні ноги маю.

Ніс, як чорний п’ятачок,Через поле навмання

Очі-намистинки.Перегнав би я коня. (Заєць)

Здогадався, мабуть, всяк,,_

тхт,•Ходить хмуро між дубами,

Що зовуть мене. (їжак).„

Хижо клацає зубами,

• Хоч у нього й шуба є, Весь, як є, —

Та як холод настає,Жорстока лють,

Він не їсть тоді й не п’є,Очі в нього так і ллють.

І не ходить, й не гуляє,Зачаївся ось, примовк.

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)Грізний звір цей, звісно,. (вовк).

• В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Та на місці не сидиться,

А зовуть її. (лисиця).

5. Гра «Хто що символізує?»

Хитрість, підступність, спритність. (лисиця).

Жорстокість, жадібність, злість. (вовк).

Силу, незграбність, вайлуватість. (ведмідь)

Боягузтво, слабкість, несміливість. (заєць)

VI. Підсумок уроку

— Яку казку читали? Чи є в неї автор?

— Цікаво бути артистом?

— Хто найкраще зобразив свого казкового героя?

VII. Домашнє завдання

Намалювати свою ілюстрацію до казки.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (07.05.2014)
Переглядів: 2966 | Рейтинг: 0.0/0
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
Українські дитячі пісеньки «Кукуріку, півнику», «Добрий вечір, зайчику». Дитя...
Узагальнюючий урок із теми «Рукотворна краса». Колективна робота «Сонячні кві...
Складання записки, адресованої батькам (друзям)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]