💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі

Урок № 17

Тема: Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. В гостях у Ганнусі

Мета уроку:

  • ознайомити учнів з назвами шахових фігур;
  • побудова геометричних фігур в програмі «Paint»;
  • розвивати логічне і образне мислення;
  • виховувати цікавість до шахової гри.

Обладнання: програма «Paint».

Хід уроку

 

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти ми з вами знаходимось у комп’ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно поводили себе учні, прийшовши на урок інформатики у комп’ютерний клас?

Наприклад:

1.      Дуже старанна учениця, виконуючи завдання на комп’ютері, наблизилась щільно до екрана монітора і стала водити пальчиком рпо тексту на екрані монітора .

  • Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

2.      Старанний учень, виконуючи завдання по картці, прикріпив її скетчем до екрана монітора..

  • Які правила техніки безпеки він порушив?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Робота над запитаннями.

  • Яку тему ми вивчали на минулих уроках?

Фронтальна перевірка.

  • Що допомагає людині сприймати інформацію? (Очі, ніс, язик, вуха, шкіра).

Розминка.

На минулому уроці ви розв’язували задачі для допитливих, вирішували ребуси та кросворди. Сьогодні ми знову ж таки будемо розгадувати ребуси.

Ребус – це загадка, в якій слова, що розгадуються, подано у вигляді малюнків у поєднанні з літерами та іншими знаками.

Спробуйте розгадати наступні ребуси:

Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми будемо знайомитися з шаховими фігурами.

Отже, тема уроку «В гостях у Ганнусі».

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

  • Що таке шахи?
  • Які є шахові фігури?
  • Хто з вас вміє грати в шахи?

Мудрунчик вже бував у Ганнусі вдома. Кожного разу йому було там дуже цікаво. Сьогодні вели розмову про шахи. Ганнусин дідусь розповів про шахові фігури, про саму гру, про чемпіона світу з шахів у 2002 році українця Руслана Пономарьова.

Шахи – це старовинна гра. Вона народилась в Індії.

2. Робота з підручником (сторінка 34).

Читання вголос віршів про шахові фігури.

3. Фізкультхвилинка.

Віє вітер нам в ліце,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше-тихше,

Деревце все нижче-нижче.

ІV. Робота за комп’ютером.

1. Бесіда.

Програма «Paint». Запуск програми (повторити)

  • Діти, скажіть, як тримати спину, працюючи за комп’ютером?

Сьогодні будемо малювати будинок за допомогою геометричних фігур, що внизу на панелі інструментів. Їх чотири.

Обрати спочатку прямокутник. З’явилося зразу три в кінці панелі. Обрати колір. Потім потрібно клацнути лівою кнопкою миші на верхній прямокутник. Перевести вказівник миші на аркуш. Натиснути і не відпускати кнопку миші. Перемістити мишу праворуч і вниз, поки не вийде прямокутник. Потім відпустити кнопку миші.

Виконайте дії з кожним прямокутником, а потім з іншими фігурами.

Можна обрати 2 кольори і зробити основний колір і підкладку або контур.

2.  Практична робота учнів

Учні створюють  малюнок.

3. Релаксація.

  1. Повільно переведіть погляд вгору- вниз, потім навпаки. Повторити 3 рази.
  2. Міцно зажмурте очі (рахуючи до трьох), відкрийте їх і подивіться вдалину (рахуючи до 5). Повторити 4-5 разів.

V. Закріплення знань учнів.

Підсумок уроку.

  • Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
  • Які шахові фігури ви знаєте?
  • Яка із шахових фігур є головною?
  • Скільки всього шахових фігур?

VІ. Домашнє завдання.

Виконати завдання «Для розумників і розумниць» (Підручник, сторінка 35)

Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (28.09.2013)
Переглядів: 2297 | Рейтинг: 0.0/0
Чим ми бачимо
Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток просторової уяви. Комп’ютерна пі...
Повторення вивченого. Розв’язання складеної задачі на три дії за поданим план...
Закріплення вмінь писати вивчені елементи букв
Таблиця додавання числа 8. Задача, до якої поставлено два запитання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]