Совість у людини — головне. В. Нестайко «Руденький»

Урок 62

Тема: Совість у людини — головне. В. Нестайко «Руденький»

Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання; вчити аналізувати, переказувати прочитані твори, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення; виховувати кращі людські якості: чесність, порядність, доброту, щедрість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1 Робота над скоромовкою

Наварили смакоти —

Будем їсти я і ти.

А сороки і ворони Будуть їсти макарони.

Б. Чепуренко

 2 Читайте правильно, швидко, чітко!

Кожен стовпчик прочитати згори вниз, а потім — знизу вгору.

Джемкґудзик |

джиндзвоник

 дзвінджунглі

 дзиґаджерело

 дзьобдзеркало

 бджоладзвіночки

т джміль т кукурудза

 3 Читайте, думайте, доповнюйте!

Слухають, пишуть, сидять, малюють — . (діти).

Співає, літає, будує, годує — . (пташка).

Повзе, блищить, шипить, жалить — . (гадюка).

Пише, запитує, навчає, перевіряє — . (учитель).

III. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного та переказують зміст тексту в парах.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання оповідання всеволода нестайка «руденький»

 1 Робота над заголовком оповіданняГра «Мікрофон»

— Прочитайте заголовок і пофантазуйте, про що йтиметься в оповіданні.

2 Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі

Гра «Бджілки»

— Чи сподобалося вам оповідання?

— Назвіть дійових осіб оповідання.

3 Словникова робота

 Пильно

 тицьнув

 зойкнула

 похапливо

 інколи

 поплескав

 помилився

 усміхнувся

 тим часом хочеться майданчик справжній

Читання слів: повільно, з прискоренням, швидко, скоромовкою. Пояснення незрозумілих слів.

«Довідкове бюро»

Дременути — швидко побігти, тікаючи від кого-небудь або доганяючи кого-небудь.

Тицьнув — тут: швидко віддав.

 4 Читання тексту учнями «ланцюжком»

— З якою інтонацією слід читати слова руденького хлопчика? (Невпевнено, тихо, сором’язливо)

— Чиї слова слід читати впевнено, повчально, спокійно? (Дідуся)

Фізкультхвилинка

 5 Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

— Хто грався на майданчику?

— Хто і чим пригостив дітей?

— Що зробив із цукеркою чорнявий хлопчик? А дівчинка та руденький хлопчик?

— Чому дременув чорнявий хлопчик?

— Як дівчинка відреагувала на образу?

— Якою була поведінка руденького? Прочитайте.

— Чому він «швидко пішов геть»?

— Хто похвалив руденького хлопчика? Прочитайте.

— Чому він не може бути поганим?

— Який висновок зробив дідусь?

— Які слова передають головну думку оповідання?

— Яка якість обов’язково повинна бути у справжньої людини? (Дописати в «павутинку»)

 6 Читання уривка тексту за особами. (Розмова руденького хлопчика і дідуся)

 7 Складання характеристики дійових осіб

— Хто з дійових осіб оповідання вам сподобався? Хто — ні? Чому?

— Кого ви жалієте?

— Скажіть, хто який.

Учитель читає речення, замінюючи деякі слова. Учні мають помітити помилку, прочитати речення правильно.

— До слів — назв дій доберіть назву предмета (дійової особи). Тицьнув, вихопив, дременув — . (чорнявий хлопчик). Зойкнула, скривилась, заплакала — . (дівчинка).

Тицьнув, подивився, пішов, спинився, почервонів, зітхнув —

... (руденький хлопчик).

Сидів, бачив, усміхнувся, сказав, поплескав — . (дідусь).

V. Підсумок уроку

— Чого вчить оповідання, над яким сьогодні працювали?

— Із кого з героїв оповідання слід брати приклад?

— Із ким би ви хотіли товаришувати — з чорнявим чи з руденьким хлопчиком? Чому?

VI. Домашнє завдання

Стисло переказувати оповідання.

 Чорнявий хлопчик руденький хлопчик дівчинка дідусь

спостережливий

добрий

маленька

злий

жадібний

мудрий

розважливий

слабка

сором’язливий

самокритичний

боягузливий

 8 Гра «Читає Незнайко»

 9 Робота в групах

Вибрати із тексту:

1-ша група — слова — назви предметів.

2-га група — слова — назви ознак.

3-тя група — слова — назви дій.

Категорія: Читання | Додав: SYLER (08.01.2014)
Переглядів: 5278 | Рейтинг: 0.0/0
Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень...
Додавання й віднімання виду 27 + 3, 90 – 2. Складання задачі на знаходження т...
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ
Таблиця додавання числа 5. Складання прикладів за числовою шкалою. Складання ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]