Йован Йованович-Змай «Послухаймо, що нам каже півень», «Малий велетень»

Урок 24

Тема. Йован Йованович-Змай «Послухаймо, що нам каже півень», «Малий велетень»

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого сербського письменника Йова-на Йовановича-Змая, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати розуміння цінності веселого світу дитинства.

Обладнання: портрет Й. Йовановича-Змая; малюнок півня; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

І.  Емоційне налаштування на урок

Пролунав дзвінок,

Починаємо заняття,

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі Діти — просто молодці.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Розчитування. Робота в зошиті

 1) Робота над скоромовкою.

Галка сіла на палку.

Палка вдарила галку.

 • Повільне читання;

 • швидко по рядку;

 • ще швидше;

 • на одному подиху.

 2) Гра «Слово-пеньок».

Росаморевода

росаморевода

косаморесода

росагоревода

 3) Читання індивідуальних таблиць-схем.

 4) Читання на прискорення.

— Діти, а зараз ми згадаємо девіз нашого заняття:

Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з творчістю Йована Йовановича-Змая і його віршами «Послухаймо, що нам каже півень» , «Малий велетень», а також розвиватимемо навички швидкого читання.

 1 Розповідь про творчість Йована Йовановича-Змая

 2 Виразне читання вірша «Послухаймо, що нам каже півень»

 3 Бесіда за змістом прочитаного. Робота в зошиті

— Чому півень такий гарний?

— Що, на вашу думку, потрібно для краси?

— Чому і як треба берегти своє здоров’я?

 4 Робота над ілюстрацією до вірша

— Коли саме відбувалися події, які зображено на малюнку?

  ►► Фізкультхвилинка

  5 Читання вірша «Малий велетень». Робота в зошиті

  6 Аналіз прочитаного

— Доведіть, що цей вірш гумористичний.

— Чим вам подобається герой вірша?

IV. Узагальнення й систематизація знань

— Висловіть своє ставлення до прочитаного. (Робота в зошиті)

— Що вам сподобалося у віршах?

— Що не сподобалося? Чому?

— Чого вчать ці вірші?

V. Підсумок уроку

— Із творчістю якого поета ми ознайомилися?

— Чи виникло у вас бажання прочитати незнайомі вірші Йована Йовановича-Змая?

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 1519 | Рейтинг: 3.5/2
Запитання до природи. Чим снідає їжачок?
Д. Павличко «Школа». В. Фетисов «Хто чого вчиться»
Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 18
Елементарна будова тварин і птахів. Практична робота «Силуети тварин і птахів...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]