Завдання на повторення

ЗАНЯТТЯ 10

Тема: Завдання на повторення

Мета: удосконалити вміння складати складні судження зі сполучниками якщо.., то, використовуючи прості судження, а також за малюнком; визначати істинність і хибність складного судження зі сполучниками якщо..., то; розв’язувати задачі за допомогою методів припущення і вилучення; доводити власні думки.

Обладнання: підручник, зошит, циркуль, олівець, опорні таблиці для розв’язання задач.

Хід Заняття

I. Організація учнів до Заняття

II. Розвиток логічного мислення

Цікаві задачі

Кролик з мамою (не сам)

З’їли моркви кілограм.

Кролик захрумав двісті грамів.

Скільки залишилось мамі?

Пройшов сто метрів Вінні-Пух,

Постояв, перевівши дух.

А потім ще сто тридцять

Ішов він до крамниці.

Втомився дуже, ледь не впав!

Яку ж він відстань подолав?

 Сто тридцять чотири книжки є у мене,

 На тридцять п’ять більше в Олени.

 Скільки разом в нас книжок?

 Полічи мерщій, дружок!

 Чотири полички ми змайстрували,

 По п’ятнадцять книжок ми на них поклали.

 Нас похвалили батько й мати І попросили книжки порахувати.

 На дереві сімнадцять гнізд було,

 По вісім птахів в них жило.

 Не полохайте ви їх,

 А порахуйте, скільки всіх.

 На столі було не пусто:

 Тринадцять морквин і чотири капусти,

 Двадцять вісім огірків і сімнадцять буряків.

 Хто ж то зможе все додати,

 Скільки овочів, сказати?

III. Самостійна робота над завданнями підручника

Завдання «Перевір себе» учні виконують самостійно. Завдання аналогічні тим, що подаються на контрольній роботі. Після виконання завдань учні сідають у коло і перевіряють правильність виконання кожного завдання.

Завдання 1

а) Необхідно;

б) це число — шестицифрове;

в) вона розкаже про своє життя;

г) необхідно і достатньо.

Завдання 2

За допомогою кругів Ейлера співвідношення між обсягами цих понять можна зобразити так:

А

 а) Кожне дієслово теперішнього часу є дієсловом (загальне судження).

 б) Деякі дієслова минулого часу є дієсловами чоловічого роду (часткове судження).

Завдання 3

іст х Х х.

Дубенко не читатиме вірш Не в.В. В.В.

Х іХ Х х.

Федейко не співатиме Спів.Не спів. Спів. Спів.

X X іст. х.

Дубенко співатимеНе спів. Не спів. Спів. Не спів.

X X Х іст.

Федейко не читатиме вірш В. В. В.Не в.

 Відповідь. Дубенко читатиме вірш, Федейко танцюватиме, Гришків співатиме пісню.

Завдання 4

Клоун Фокусник Співи Танець1 2 3 4

-+ - -Мишко- - + -

+- - -Лесик+ - - -

-- - +Василь - + - -

-- + -ігор - - - +

Завдання 5

а) Судження часткове, істинне;

б) твердження;

в) судження, загальне, хибне;

г) питальне речення, не судження;

д) судження, одиничне, хибне. Завдання 6

а) Клен і тополя — дерева.

б) Дуби чи ромашка — квіти.

в) Якщо дуб є деревом, то має коріння. Завдання 7

IV. Підсумок Заняття

 — Які завдання самостійної роботи для вас були найскладнішими?

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 1562 | Рейтинг: 0.0/0
Пошиття виробів з тканини. Шви «уперед голку», «через край»
Силуетне зображення будинків. Практична робота «Чарівні куполи соборів»
Л. Костенко «Ліс на світанку», «Березовий листочок», «Берізка по коліна у вод...
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]