💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5

УРОК 86

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 5

Мета: закріпити знання таблиць додавання і віднімання числа 5; розвивати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

 Вже дзвінок сигнал нам дав —

 Працювати час настав,

 Тож і ви часу не гайте,

 Працювати починайте.

II. Повторення вивченого матеріалу

1 Усна лічба

 104 6 10116

+ 6- 5- 6

6911 14 10 15

 2 Математичний диктант

 • У кошик поклали 4 грибочки. Їх стало 13. Скільки грибочків було в кошику спочатку?

 • У хорі було 11 дівчат і 5 хлопчиків. на скільки більше в хорі було дівчат, ніж хлопчиків?

 • Туристи 9 км проїхали на велосипедах і 3 км пройшли пішки. яку відстань подолали туристи?

 • Оксані 6 років. Скільки їй буде через 5 років?

 • У клітці 12 папуг. 4 подарували дітям з дитячого будинку. Скільки папуг залишилося в клітці?

 • У Марійки було 9 листівок. Вона купила ще 5. Скільки листівок стало в Марійки?

Взаємоперевірка робіт. (9; 6; 12; 11; 8; 14)

III. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Знаходження невідомого доданка

□ + 2 = 84 + □ = 10□ + 3 = 5 6 + □ = 9

— як знайти невідомий доданок?

● Фізкультхвилинка

Хмарка сонечко закрила, (Затулити обличчя руками.)

Слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки пошукаєм,

У травичці позбираєм. Пострибаєм, як зайчата, Політаєм, як пташата, Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки, ніжки. Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

 2 Самостійна робота

13 - 5 + 2 = 15 - 5 - 3 =

7 + 5 - 3 =12 - 5 - 4 =

 (Присідання.)

 (Стрибки.)

 (Помахи руками, як крилами.) (Танцювальні рухи.)

6 + 5 - 4 = 11 - 5 - 6 =

14 - 5 - 4 = 8 + 5 - 4 =

 3 Складання задачі за коротким записом

Петрик — 8 листочків ^—і Оленка — ?, на 3 менше

Повторення умови задачі за питаннями вчителя. Запис розв’язання в зошит.

 ● Пальчикова гімнастика

 От помічники мої,

 Їх як прагнеш поверни.

 Прагнеш едак, прагнеш так.

 Не образяться ніяк.

 4 :

Задача на кмітливість

Мама залишила Дмитрикові 9 цукерок і 6 яблук та сказала, щоб він поділився зі своїми двома братами порівну. Як він це зробив?

 5 Робота над геометричним матеріалом

 — Які геометричні фігури ви бачите? (Трикутник, овал, коло, прямокутник, квадрат)

 — Скільки на малюнку трикутників? (4)

 — Скільки кіл? (3)

 — Скільки прямокутників? (2)

 — Скільки овалів? (5)

 — Скільки квадратів? (2)

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

 — Назвіть напам’ять результати таблиць додавання і віднімання числа 5.

 — Що сподобалося найбільше?

 — Молодці, ви добре попрацювали на уроці.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 1869 | Рейтинг: 0.0/0
Екскурсія до водойми (до лісу). Правила поведінки поблизу водойми (у лісі)
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма...
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
Узагальнюючий урок із теми «Мова живопису й графіки». Колективна робота «Хто ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]