Безпека на відпочинку. Практична робота: моделювання правильних і неправильних дій під час відпочинку

УРОК27

Тема. Безпека на відпочинку. Практична робота: моделювання правильних і неправильних дій під час відпочинку

Мета: розповісти учням про правила безпечної поведінки у лісі; вчити оцінювати правильні і неправильні дії людей, які відпочивають на природі; вчити поводитися у природньому середовищі достой­но, з повагою і любов'ю до природи.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Як уникнути неприємностей».

Хід уроку

Вступна бесіда

Загадка

Навесні веселить, влітку холодить, Восени годує, взимку гріє. (Дерево)

— Де ми можемо зустріти багато дерев? Як до них слід ставити- ся? Чому?

Практична робота: моделювання правильних і неправильних дій під час відпочинку

Робота за підручником (С. 74)

Учитель. На вихідні більшість людей любить відпочивати у лісі. Але відпочивати треба так, щоб не шкодити собі і природі.

Розгляньте малюнки на с. 74. Які діти чинять правильно? А які — ні? Чому?

Орієнтовні відповіді

На верхньому малюнку діти поводяться правильно.

Даринка збирає ягоди калини.

Івасик фотографує ящірку.

Тарасик записує на магнітофон спів пташок.

На нижньому малюнку діти поводяться неправильно.

Діти скинули сміття у річку.

Данилко стріляє з лука у пташку.

Василько вирізає на дереві ножем своє ім'я.

Кирилко руйнує мурашник.

Висновок: у природному середовищі поводьтеся достойно, з по- вагою і любов'ю до природи.

Фізкультхвилинка

Дерева високі-високі, Трава низенька-низенька. Вітер дерева колише, гойдає, Листочки зриває. Листочки падають, кружляють, А діти тихенько за парти сідають.

Робота в зошиті (С. 49)

№ 1. Розгляньте малюнки. Що роблять звірі? Складіть відповід- ні речення.

Орієнтовні відповіді

Лисенятко ламає гілку дерева.

Оцініть поведінку звірят. Обведіть порушників червоним ко- льором.

№ 2. Гра «Можна чи не можна?»

Зафарбуйте кружечки: «можна» — зеленим, «не можна» — чер- воним.

О Бавитись гострими предметами. О Торкатися незнайомих предметів. О Підходити близько до диких та свійських тварин. О Гладити свою кішку. О Чіпати змій, павуків, ос, бджіл.

Висновок: у природному середовищі відпочивати треба так, щоб не шкодити собі та природі.

Робота з прислів'ям

Як ви розумієте зміст прислів'я? Наведіть власні приклади. Хто добрих порад не слуха, той потім і на пальці дмуха, та пізно!

Підсумок уроку

Ви часто відпочиваєте на природі?

Що може стати причиною пожежі у лісі?

Які предмети ви берете із собою на відпочинок до лісу?

Що можна робити у лісі?

Чого не можна робити в лісі?

Бурундучки у річці пускають кораблики.

Котик підпалює листя.

Зайченя смітить у лісі.

Розкажіть, що ви робите на відпочинку у лісі влітку; восени; взимку; навесні.



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 1972 | Рейтинг: 0.0/0
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Прикраси для ялинки
Істинні та хибні висловлення. Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток пр...
Елементарна будова тварин і птахів. Практична робота «Силуети тварин і птахів...
Чим ми чуємо
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]