Контрольна робота

ЗАНЯТТЯ 15

Тема: Контрольна робота

Мета: закріпити вивчений матеріал з тем «Поняття» та «Множини»; розвивати вміння працювати з кругами Ейлера, розвивати логічне мислення при розв’язуванні задач з множинами; виховувати бажання самостійно працювати.

Обладнання: малюнки з кругами Ейлера.

Хід Заняття

Варіант 1

Завдання 1

Дати визначення змісту поняття.

Завдання 2

Дати визначення, що таке несумісні поняття.

Завдання 3

Елементами множини А і В є точки. Роздивись малюнок, на якому за допомогою кругів Ейлера зображено множини А і В, і дай відповіді на запитання.

а) Скільки елементів у множині А?

б) Скільки елементів у множині В?

в) Скільки елементів тільки у множині А?

г) Скільки елементів тільки у множині В?

д) Скільки спільних елементів у цих множинах?

Завдання 4

 Задача

Кирило і Денис збирали з конструктора машинки. Кирило зібрав самостійно 8 машинок, а Денис — 6. Спільно вони зібрали три машинки й порахували їх разом із зібраними самостійно. Скільки всього машинок зібрали хлопчики?

Варіант 2

Завдання 1

Дати визначення обсягу поняття.

Завдання 2

Дати визначення, що таке сумісні поняття.

Завдання 3

Є три множини: А, В, С. Елементами цих множин є точки. Роздивись малюнок, на якому за допомогою кругів Ейлера зображено ці множини, і дай відповіді на запитання.

а) Скільки елементів тільки у множині В?

б) Скільки елементів у множині А?

в) Скільки елементів у перерізі множин А і С ?

г) Скільки елементів у перерізі множин С і В ?

д) Скільки елементів у перерізі трьох множин?

Завдання 4

 Задача

Група туристів складається з 9 іноземців. Вони розмовляють французькою або англійською мовами. Четверо розмовляють лише англійською, троє — лише французькою. Скільки іноземців розмовляють двома мовами: французькою та англійською?

На допомогу вчителеві

Контрольну роботу оцінюємо так: зараховано і не зараховано.

Оцінка не зараховано ставиться за роботу, в якій повністю відсутнє розв’язання завдань, або якщо дитина не володіє визначеним програмою навчальним матеріалом, а саме:

 а) неправильно визначає вид кожного із запропонованих понять;

 б) не вміє складати правильні та хибні судження (замість судження — розповідного речення — складає інші речення за метою висловлювання, або складає твердження — розповідні речення, в яких передається інформація особистісно значуща: я люблю..., мама купила..., тощо), не вміє перетворювати правильне судження на хибне і навпаки;

 в) не вміє будувати визначення поняття (не підібрано рід; замість роду використано слово те);

 г) не вміє визначити певний порядок розміщення предметів, розуміючи зміст відношень більше, менше.

Якщо дитина не припустилася жодної помилки або припустилася помилок, вказаних у пунктах а — г, можна поставити оцінку зараховано. Оцінка не зараховано ставиться тоді, коли дитина припустилася вказаних помилок у кожному завданні контрольної роботи.

Якщо роботу виконано на високому рівні, то за неї можна поставити оцінки в балах: 10, 11 чи 12.

«12» — безпомилково виконано всі чотири завдання контрольної; «11» — безпомилково виконано три завдання контрольної;

«10» — допущено одну помилку (неправильно визначено вид одного із запропонованих понять або неточно сформульовано у визначенні поняття видову відмінність).

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 1667 | Рейтинг: 0.0/0
Звірі
Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення
Т. Коломієць «Подарунок». В. Лучук «Кольорові пташки». В. Конопелець «Якого к...
Елементи графічної грамоти. Виготовлення геометричних фігур
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]