💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Виховна година «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…»
Тема. «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…».
Мета: виховувати у дітей любов до рідного краю, до сім’ї, родини, виховувати культуру спілкування і взаємовідносин, збагачувати словниковий запас, поглиблювати знання дітей про рідний край.
Обладнання: макети цеглинок, картки для гри «Допитливий мандрівник», повітряні кульки, промінчики із паперу, хмаринки із паперу, запис пісні «Де згода в сімействі»

Хід заняття
Тема сьогоднішньої виховної години «В кожній хаті своя й правда, і сила, і воля…». Це слова відомого українського поета, письменника, художника Т. Г. Шевченка. Ми спробуємо розібратися у змісті цього вислову. Пояснимо значення кожного слова. На дошці записане тлумачення слова «хата»
Хата – сільський житловий будинок чи можете ви мені пояснити, як це у хаті можуть проживати правда, сила і воля. Може це якісь казкові персонажі? Як зрозуміти цей вислів. (Діти пробують пояснити значення вислову).
Так, діти, ці явища не існують самостійно вони притаманні людині, бо, як пояснює академічний тлумачний слоник української мови:
Воля – одна з функціями людської психіки, яка полягає насамперед у владі над собою, керуванні своїми діями й свідомому регулюванні своєї поведінки.
Здатність живих істот напруження м’язів робити фізичні рухи, виконувати різні дії, фізична енергія людини, тварини.
Правда – певна сукупність достовірних відомостей про що-небудь. Люди, які проживають у хаті – родина сім’я. Тому на сьогоднішньому виховному занятті більшою мірою поговоримо про наші родини і пограємося, адже ви, напевно, вже стомилися. Дивіться, які важкі тлумачення ми читаємо і розбираємо. Гра «Зведення будинку радості»
Ви всі напевне хочете, щоб у ваших сім’ях вас любили і робили все для того, щоб ви були веселими і щасливими, але і ви повинні зробити у це свій внесок.

Кожен вас знає, що задоволені поведінкою своїх дітей батьки, стають добрішими і веселішими.
Для кожного члена родини дуже важливо відчувати любов і підтримку, сім’я для кожного з нас має бути будинком радості. Зараз ми з вами теж спробуємо побудувати будинок радості. Всі знають, що будинок будують із цеглинок. Наші цеглинки чарівні. Зараз кожен із вас напише, що він може зробити, щоб члени родини зраділи.
Діти записують свої думки на «цеглинках». Потім їх озвучують і прикріплюють на дошці на заздалегідь намальованому будинку.
Кожній людині дороге те місце, де вона народилася і виросла, де вперше побачила мамину посмішку, де зробила перші кроки, де слухала мамину колискову пісню, бабусині казочки.
Рідна хата, рідна вулиця, рідна стежка, що веде до школи, а далі у великий незнаний світ…. Часто люди починають розуміти це тільки тоді, коли доля поведе їх далеко від батьківського порога. Тоді вони згадують рідний дім і сумують за ним. Чому ж так відбувається? Сьогодні на уроці я вас ознайомлю із новим для вас словом – ностальгія.
Ностальгія – болісна туга за своєю Батьківщиною. Настає внаслідок відриву людини від рідних місць, від своєї країни.
Часто-густо людині важко адаптуватися до нового місця проживання. Найкраще з нас почуває серед рідних людей. Для нас звичним є устрій рідного дому, ми черпаємо силу у підтримці рідних, ми віримо членам своїх родин. Дома добре і затишно. Але… бувають конфліктні ситуації у всіх родинах і це є нормою. Просто нам потрібно навчитися правильно діяти, якщо в сім’ї виникають якісь негаразди. Ось зверніть увагу і над нашим будиночком радості зібралися хмаринки. Зараз ми їх розженемо.
Гра «Розганяємо хмари»
Хмаринки, які зібралися над нашим будиночком, розігнати можуть промінчики сонячних зайчиків. Дотик сонячного зайчика викликає тепле почуття.
Напишіть на них слова, які можна сказати батькам, щоб вони подобрішали, зраділи.
Нашим батькам теж потрібно повчитися виходити із конфліктних ситуацій правильно. Ми з вами проведемо цікаву гру «Геть негативні емоції»
Гра для батьків «Геть негативні емоції»
Життя досить складна річ. Інколи ми робимо багато дурниць від яких потерпаємо часто-густо самі або дорогі для нас люди. Прикро, коли це наші дорогоцінні діти. Ми зараз із вами пограємо у таку гру. Учасники стають у коло. Кожен з вас повинен згадати, що вас може розгнівити у поведінці дітей. Кожен учасник називає подію і робить повний видих у повітряну кульку. Інші учасники гри, які згідні із ведучим, теж надувають кульку. Кожен учасник називає свої варіанти.
Діти, подивіться, які ж гарні ваші батьки з цими кольоровими кульками. Ці кульки непрості. Це гнів ваших батьків, але не бійтеся, з ним дуже легко впоратися. Підійдіть ближче, посміхніться до батьків і проколіть кульку.
Шановні батьки, подивіться, який жалюгідний вигляд має тепер ваш гнів, а хвилину тому він був такий великий і виглядав доволі непогано.
Діти, родина – це не тільки рідня, родичі. Це і наш клас, і школа, і весь народ український. Родина до родини – народ. Ми з вами всі – український народ, який складається з родин малих і великих, дружних і працьовитих
Потрібно нам навчитися шанувати свій народ, його мову, свою землю, рідний край, бо ми частинка всього цього, нам рідного і близького.
На уроках ми багато говорили про нашу рідну Україну. Ви багато дізналися з її історії, про видатних людей, про природу рідного краю. Зараз пограємо з вами у гру, яка дозволить пригадати вивчені підготуватися до поглиблення знань про рідний край.
Гра «Допитливий мандрівник»
Клас розділюється на три групи. У кожній групі учасник отримує картку ні якій є коротеньке повідомлення. Учні знайомляться з цим повідомленням і озвучують
його вголос. Ведучий, який ще називається допитливий мандрівник», уважно

слухає дітей. Потім він підходить до кожної групи і намагається пригадати це
повідомлення. Чиї повідомлення будуть озвучені правильно, стають за спиною «допитливого мандрівника» і мандрують з ним разом. Коли збереться доволі довга колонка, вчитель вигукує «Мандрівка скінчилася». Діти намагаються зайняти чужі місця. Той хто лишився без місце стає ведучим.
І група (міста України) Київ, Луцьк, Львів.
ІІ група (природа України) Дніпро, Карпати, Світязь.
ІІІ група (відомі люди України) Т. Г. Шевченко, В. Михальська, М. Лисенко.
Львів – одне із найстаріших міст України. Національно-культурний, навчально-науковий центр країни.
Луцьк – обласний центр Волинської області. Знаходиться на берегах річки Стир.
Київ – це столиця України. Одне із найдревніших і найкрасивіших міст України.
Дніпро – це найбільша річка України. Вона впадає у Чорне море.
Карпати – це гори, які знаходяться на території України. Найвища гора Карпат – Говерла.
Світязь – найбільше і найглибше озеро України. Воно знаходиться на території Волині.
Тарас Григорович Шевченко – видатний український поет, художник, громадський діяч.
Валентина Михайлівна Михальська – волинська художниця. Нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Вона проживає у нашому селі.
Микола Лисенко – видатний український піаніст, хоровий диригент, композитор. Створив багато музичних творів для дітей.
Підсумок виховної години
Ось і прийшов час завершувати наше заняття. Хочеться вірити, що ви почерпнули для себе багато нового, потрібного у житті. Надіюсь, що після нашої сьогоднішньої зустрічі ваші родини стануть дружнішими, веселішим, щасливішими. Закінчити сьогоднішнє виховне заняття хочеться словами Сковороди «Де згода у сімействі…» (слухання пісні).
Категорія: Позакласні заходи | Додав: Меланія (19.02.2017)
Переглядів: 1632 | Рейтинг: 0.0/0
Перегинання і складання паперу. виготовлення стріли, пташки
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
В. Чухліб «Повінь». Прислів'я.
Узгодженість декоративної прикраси із силуетною формою. Практична робота «Каз...
М. Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]