💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Узагальнення та систематизація вивченого за рік

ЗАНЯТТЯ 32

Тема: Узагальнення та систематизація вивченого за рік

Мета: удосконалити та систематизувати знання учнів із розділів «Поняття» і «Судження»; вдосконалювати вміння розрізняти й складати правильні і хибні судження; переробляти зміст суджень з правильного на хибне та навпаки; розв’язувати задачі на припущення та метод вилучення, знаходити певну закономірність.

Обладнання: палички, таблиці.

Хід Заняття

I. Організація учнів до Заняття

II. повторення вивченого про поняття і судження

 Технологія «Мозковий штурм»

Учитель ставить питання. Учні відповідають. Усі відповіді фіксуються на дошці у вигляді схеми. Жодна ідея чи думка не відкидається. В кінці узагальнюються найбільш точні думки.

 1. Що ми називаємо поняттям?

 2. За допомогою чого ми передаємо поняття?

 3. На що вказує поняття?

 4. Що таке судження?

 5. Які бувають судження?

 6. За допомогою чого передаємо судження?

 7. Які речення не можуть бути судженням?

 8. Що схоже, а що відмінне у визначенні поняття й судження?

На дошці утворюється така схема:

III. закріплення вивченого матеріалу

1. Технологія «Мікрофон»

Передаючи символічний «мікрофон», учні висловлюються швидко, чітко, не обговорюючи інших висловлювань і не перебиваючи одне одного.

Завдання 1 (С. 85)

Визначити вид понять: «інструменти», «ансамбль», «груша», «стільки, скільки». Скласти з цими поняттями правильні судження. Побудувати до них заперечення.

Завдання 3 (С. 85)

2. Розв’язування задач на порівняння

Завдання 5 (С. 86). Розв’язання задачі показати на графічному малюнку.

В.о. П.

 Відповідь. Вищий — Петрик.

 Завдання 6

 С.І. М.

 Відповідь. Старший — Микола.

 3.Розв’язування задач на припущення

Завдання 1 (С. 87)

 12 11 10

Володя +

Сашко +

Мишко+

 4.Задача на метод вилучення

Завдання 5 (С.88)

— Якого виду ця задача (на припущення чи на метод вилучення)?

 Випенко Сидоренко Петренко Кириленко

Іван+

Петро +

Сашко +

Микола +

IV. розвиток уваги й спостережливості

 1. Завдання 2 (С. 85).

 2. Завдання 9 (С. 87).

 3. Завдання 6 (С. 89).

V. Підсумок Заняття

— Що ми повторили сьогодні про поняття і судження?

— Чим відрізняються поняття від судження?

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 1783 | Рейтинг: 0.0/0
Щоб бути здоровим і все встигати робити
Народний календар
В. Артамонова «їжачок-реп'яшок»
Способи згинання паперу
Піклування про здоров'я в сім'ї. Доброзичливі й добрі стосунки між чл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]