Ліплення з пластиліну овочів і фруктів
Урок 56

Тема. Ліплення з пластиліну овочів і фруктів

Мета: навчити дітей ліпити круглі предмети, передавати характерні особ-ливості натури, вправляти у зіставленні предметів, формувати поняття про художні форми, виховувати естетичні смаки.

Обладнання: муляжі яблук, слив, груш, пластилін, підкладні дощечки, стеки, блюдця з водою, невеличкі ганчірки.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація опорних знань

• Які пластичні матеріали вам відомі?

• Які властивості вони мають?

• Для виготовлення яких виробів використовують глину?

• Як слід працювати з пластиліном?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми будемо ліпити овочі та фрукти, намагаючись якнайточ-ніше передати форму зразка.

IV. Мотивація навчальної діяльності

1. Бесіда.

Учитель

Коли вона загляне в сад,

Наллється соком виноград,

І пізні яблука ранет

Солодкі стануть, наче мед.

Як помандрує по гаях

З чарівним пензлем у руках,—

Все розмалює на путі,

Берізки стануть золоті!

І ми її уклінно просим:

— Заходь у гості, щедра... (осінь)!

— Так, це осінь. А чому осінь називають щедрою і багатою? А ще як її називають? (Золотою)

— Так, діти, кожна пора року гарна по-своему.

Осінь — багряна;

Літо — барвисте;

Весна — це красуня в зеленім вінку;

Зима — білосніжна...

І сьогодні ми будемо ліпити овочі і фрукти.

Щоб зліпити з пластиліну

огірок або морквину,

Треба ще поміркувати,

Який колір підібрати!

2. Демонстрування муляжів овочів, фруктів.

3. Пояснення прийомів ліплення.

— Яблуко може мати форму кулі з невеликим заглибленням біля пло-доніжки.

Слива теж кругляста, хоч злегка видовжена.

Помідор — сплющена куля.

Груша — дві кулі різної величини, поставлені одна на одну.

4. Відгадування загадок.

А тепер гарненько, діти,

Поміркуємо хвилину,

Що ми будемо ліпити

На уроці з пластиліну.

Кругле, жовте і солодке,

Воно на дереві росте,

Людям здоров’я додає. (Яблуко)

Під землею птиця кубло звила

І яєць нанесла. (Картопля)

А що то за коні в гаю на припоні —

Довгасті, голчасті, зеленої масті?

Нікого не возять, лише самі просять. (Огірки)

Дівка в коморі, а коса надворі. (Морква)

Червоний колір, а винний смак.

Кам’яне серце. А чому це так? (Вишня)

Весною біле, літом зелене,

Восени жовте, зимою добре. (Груша)

5. Послідовність виготовлення.

1) Вибір натури.

2) Відділення шматка потрібного розміру.

3) Скочування кулі.

4) Наступна обробка кулі для надання їй бажаної форми.

IV. Практична робота

1. Послідовність виготовлення виробів.

2. Показ і порівняння заготовок.

3. Виправляння недоліків у роботі.

4. Правила користування стеками.

5. Розгладження поверхні змоченою у воді ганчіркою.

6. Доповнення окремими деталями.

V. Підбиття підсумків

— Повторіть окремі етапи роботи у потрібній послідовності. (Звернути увагу, що в такій саме послідовності працюють скульптори.)

Оцінюючи роботу, слід звернути увагу на:

• акуратність;

• точність;

• ошатність.

VI. Хвилинка поезії

ЩО НАЙКРАЩЕ?

Не вгадать тобі нізащо,

Котра з іграшок найкраща!

— Знаю!

Трактор заводний!

— Зовсім ні.

— Ну, тоді це пароплав!

— Не вгадав.

— Зрозуміло: це літак!

— Знов не так.

— Електрична залізниця!

— Помилився.

Добре, відповідь я дам:

Та, яку зробив ти сам!

(А. Костецький)

Категорія: Трудове навчання: технічна і художня праця | Додав: SYLER (03.08.2013)
Переглядів: 12539 | Рейтинг: 3.0/2
Робота з папером. Вітальна листівка до 8 Березня
Що може комп’ютер
Елементарне поняття про декоративно-ужиткове мистецтво (ДУМ). Практична робот...
Бджілка мала, та й та працює
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]