💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Поняття про речення. Основні ознаки речення. Зв’язок слів у реченні. Поділ тексту на речення
Тема: Поняття про речення. Основні ознаки речення. Зв’язок слів у реченні.
Поділ тексту на речення.
Мета: - активізувати знання дітей про речення;
- формувати усвідомлення речення як групи слів, що виражає
закінчену думку;
- вчити правильно інтонувати речення й записувати їх;
- розвивати навички логічної побудови речень;
- виховувати культуру мовлення, любов до природи;
- розвивати уміння працювати самостійно, в групі, колективно.
Обладнання: таблиці: «Речення. Зв’язок слів у реченні.», картки для
перевірки правопису словникових слів, предметні малюнки
професій «Учитель. Вчителька», «Зошит- тренажер з
української мови. 2 клас.» авт. О.А.Вельбой, підручник
«Рідна мова. 2 клас.» авт. М.А.Білецька, М.С.Вашуленко,
предметна аплікація структури уроку «Кленове дерево во-
сени», предметні малюнки зі словами для складання речень
в групі «Ведмедик», «Їжачок».

Хід уроку:

І. Організація класу:
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидко в клас.
Біля парти станьте чемно –
Хай мине час недаремно.
Будьте уважні й старанні всі –
Сядьте рівненько на місця свої!
1-2 слайд
На дворі осінь. Дерева роздягаються, бо їм важко буде стояти і тримати під снігом листочки. І сьогодні на уроці ми будемо спостерігати за тим, як разом із кленовими листочками, що падають з дерева, спливають частинки нашого уроку. (Відповідно частин уроку вчитель поступово зніматиме кленові листочки з дерева).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Тема нашого уроку «Речення», але спочатку ми запишемо завдання калігра
фічної хвилинки та повторимо правопис словникових слів.
1.Хвилинка каліграфії:
Зошит свій я відкриваю,
Правильно його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
Повторимо написання великої та маленької букви «ер»
Рр Ра Ро Ру рі Кривий Ріг (3-слайд)
Рукавом махнув – дерева зігнув. (Вітер)

2. Естафета між хлопчиками та дівчатками на повторення словникових слів «Встав пропущену букву»:(4-5 слайд)
Вер…сень ол…нь
в…разно ведмі…ь
ч…тан…я завдан…я

3. Запис нових словникових слів: учитель, учителька, вчитель, вчителька.

ІІІ.Фізкультурна хвилинка.

IV.Робота за темою уроку.
1. Давайте пригадаємо
- Що таке текст?
- З чого складається речення?
- Чи можуть речення складатися з одного слова?

1. Робота за таблицею «Речення». (6-7слайд)
Знайти відмінності між реченнями записаними ліворуч та праворуч:
Високо летіли Високо в небі летіли журавлі.

З рідною землею Вони прощалися з рідною землею.

3.Робота з підручником (ст. 59-60). Виконання вправи №117.
Зіставити групи слів. Яка з них виражає закінчену думку?
*Улітку школярі зібрали
*Улітку школярі зібрали багато лікарських рослин.(Записати в зошит)
Читання правила: «Речення виражає закінчену думку».

4. Індивідуально. Робота в «Зошиті – тренажері з української мови»
Ст..4, №1- усно
Сміється ясно все навкруги.
Палає сонце, блищать луги!
Квітки звисають з гілля в садах.
Пташині співи дзвенять в полях.
( Скільки у цьому тексті речень?...4р.)
5.Звуко- буквений розбір слів з попереднього завдання:
Ясно – 4букви, 5звуків, 2склади.
Палає – 5букв, 6звуків, 3 склади.

6. Робота в парі:
«Зошит – тренажер» ст.4 №2. Замість крапок упиши слова потрібні. Якщо важко зазирни у підказку.

Послала …. люті морози. А …. не злякалися. …. в дуплі горішки гризе. …. вистрибує, гріється. Коні, корови, вівці в теплих ….. гріються.
Підказка: зима, білка, звірі, хлівах, заєць.

V. Офтальмологічна пауза

VI. Зв’язок слів у реченнях.
1) Робота в підручнику – вправа 121, ст.60. Прочитай, встанови межі речень.
Дзвіночки
(4 речення)
Утекло від нас тепле літечко Зів’яли й затихли в лузі дзвіночки
Але чути тепер дзвіночки в кожній школі кличуть вони школярів на
урок.
У зошит записуємо друге речення.

2)Гра « Впіймай речення ! » (8-слайд)
Наш ліс
Ожив осінній ліс.
Рано встати золотий сонечко
Рано встало золоте сонечко.
Уже по осінньому світить
Ведмідь, борсук, їжак заснули до весни.
Білочка продовжує
Фермери зібрали гарний урожай.

VI. Робота в групі:

Допоможи їжачкам та ведмедикам заховатися в барліг. А для цього в групі з предметних малюнків зі словами треба скласти зв’язані речення
1 і 2 групи- І речення: Є, котик, Мурчик, мене.(9-слайд)
3 і 4 групи – ІІ речення : котика, пухнастий, у, дуже, хвостик.(10-слайд)
5 і 6 групи – ІІІ речення : любить, клубочком, гратися, він.(11-слайд)
(12-слайд)
VI. Підсумок уроку. Домашне завдання сторінка 59-62, вправа № 125
Категорія: Рідна мова | Додав: Віта7130 (24.01.2016)
Переглядів: 2878 | Рейтинг: 0.0/0
Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
Запитання до природи. Звідки береться олія?
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
Дослідницький практикум. Як живуть мурахи?
Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків н...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]