💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Голосні звуки [а], [о], [у], [и], [і], [е]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків

Урок 79

Тема: Голосні звуки [а], [о], [у], [и], [і], [е]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків

Мета: учити учнів спостерігати за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків, впізнавати голосні звуки на слух та за вимовною ознакою (відсутність перешкоди на шляху видихуваного повітря), перелічувати їх; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до природи.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

 Нам урок уже давно час розпочинати.

 Будемо знов мовлення Наше розвивати.

II. Актуалізація опорних знань

 1 Хвилинка каліграфії

Лл ел ал лю ли ля вл Ле Лю іл

Леле иілIIIIIIка ля Плька

пилип біля липи очима глипа.

— Поділіть для переносу слова: лелека, лінійка, лялька.

— Доберіть до слова глипа близьке за значенням.

— Скільки разів буква и зустрічається у скоромовці?

 2 Словникова робота

— Вставте букви, запишіть словникові слова.

д кт нтз вд ннв вт р кч т нн

— які букви вставили?

— які звуки вони позначають?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми повторимо те, що ви знаєте про голосні звуки,

будемо впізнавати голосні звуки.

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 1 Пояснення вчителя

Робота за таблицею

З В У К иБ У К В и

вимовляємо і чуємо бачимо, читаємо, пишемо

ГОлОСНІ ПриГОлОСНІ

Учу я звуки голосні — чому так весело мені?

Бо вчу я звуки голосні.

Їх рівно шість. я всі назву:

А, І та е, О, и та У.

і. січовик

— Вимовте голосні звуки.

— За допомогою чого утворюються голосні звуки?

— як проходить повітря через ротову порожнину під час промовляння голосних звуків?

— Голосні звуки — звуки, які утворюються тільки за допомогою голосу. При вимові голосних звуків повітря вільно виходить через ротову порожнину, не зустрічаючи перешкод.

Голосних звуків у нашій мові 6. [ ] — скобочки-коробочки, у яких ховаються звуки.

Голосні звуки: [а] [о] [у] [е] [и] [і].

 2 Первинне закріплення

— Послухайте звуки. чи однаково вони вимовляються? Вимовте подані звуки. Під час вимови яких звуків повітря проходить вільно через ротову порожнину? як називаються ці звуки?

[с], [а], [о], [к], [у], [м], [л], [и], [е], [р], [дз], [н], [в].

— Доберіть кілька слів з цими звуками. Що означають ці слова, на які питання відповідають?

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й Систематизація отриманих знань

 1 Вимовляй правильно!

— Прочитайте скоромовки, правильно вимовляючи голосні звуки.

• Наша Міла рук не мила, за сніданок вранці сіла.

Загукали дітки хором:

— З милом рук не мити — сором!

— Та не бійся, мила Міло, тільки руки вимий з милом.

• Заіскрились в лузі роси.

Заспівали в росах коси, і синочкові не спиться, коли в тата косовиця.

Л. Куліш-Зіньків

 2 Робота в парах

— Випишіть зі скоромовок по п’ять слів у два стовпчика: у перший — двоскладові слова, а в другий — трискладові.

Зробіть висновок, доповнивши речення.

У слові стільки складів,....

 3 Робота над віршем

— Прочитайте вірш уголос.

Один осел в гніздо осине оберемок сіна кинув.

От оказія була — оси жалили осла!

— який звук найчастіше зустрічався?

— який він — голосний чи приголосний?

— якою буквою він позначається?

— Випишіть з вірша 3 слова, у яких є буква о. Підкресліть у цих словах букви, що позначають голосні звуки.

 4 Гра «Добери слова»

— До кожного з поданих слів доберіть такі, що відрізняються лише голосним звуком.

Зразок. Слава — слива.

Булка — ... (білка)нірка — ...(нирка)

дим — ... (дім)лис —... (ліс)

крук — ... (крик)лУк —... (лак)

бак — ... (бік)лад —... (лід)

сила — ... (сіла)мир■■■(муР)

— Запишіть слова, підкресліть букви, якими вони різняться. До слова дим доберіть спільнокореневі слова — назву ознаки та назву дії.

VI. Підсумок  уроку. Рефлексія

— Продовжте речення:

 • Звуки ми... (вимовляємо, чуємо).

 • Букви ми... (бачимо, читаємо, пишемо).

— Скільки букв в українській абетці? (33)

— як розподіляються всі звуки української абетки? (на голосні і приголосні)

— Скільки голосних звуків в українській мові? (6)

— як визначити кількість складів у слові?

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2437 | Рейтинг: 0.0/0
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Як людина пізнає світ. Органами чуття (язик, шкіра)
Збагачення палітри колірних відтінків. Малюнок на тему «Чарівник Смарагдового...
На уроці образотворчого мистецтва. Побудова і записування речень, що передают...
Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]