💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Звуковий і звуко-буквений аналіз, вимова і написання слів з подовженими м’якими приголосними

УРОК 116

Тема: Звуковий і звуко-буквений аналіз, вимова і написання слів з подовженими м’якими приголосними

Мета: Формувати навички вимови і написання слів з подовженими приголосними; закріплювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, поділяти слова для переносу; розвивати зв’язне мовлення, вміння складати розповідь за малюнками та запитаннями; виховувати працьовитість, повагу до історичного минулого України.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Розкажіть, як треба поводитись на вулиці.

— Прочитайте речення, які ви списали. Які вони за метою висловлювання? Які знаки стоять в кінці цих речень? Чому?

— Прочитайте слова з подовженими приголосними, які ви записали в алфавітному порядку.

— Як їх можна перенести?

Бі чк нню ому зьк

 Біжить річка по камінню,

 По твердому, по крутому,

 По гострому, по слизькому.

(І. Семененко)

—Підкресліть в словах букви, що позначають м'які приголосні звуки.

Побудуйте звукову модель слова камінню.

IV.Основна частина уроку

1. Робота над загадками.

— Відгадайте загадки. Запишіть слова-відгадки. Побудуйте їх звукові моделі.

 Стоять красуні на воді,

 Вінки в них білі й золоті.

 (Латаття ).

 На вазі не зважити,

 На базарі не купити.

 ( Знання ).

 На стелі в куточку висить сито,

 Не руками звито.

( Павутиння ).

 Ношу його багато років,

 А ліку йому не знаю.

 ( Волосся ).

2. Добір слів до звукової моделі.

Учитель читає слова, а діти записують тільки ті, які підходять до звукової моделі Г—О —О = ю

Плаття, читання, рукоділля, колосся, волосся, життя, багаття, вугілля, узлісся.

3. Колективна робота. Вправа 256, с. 108.

— Спишіть слова.

— Зробіть усний звуко-буквений аналіз цих слів, користуючись поданим у таблиці зразком.

4. Фізкультхвилинка.

5. Виконання вправи 258, с. 108.

— Випишіть виділені слова, вставляючи пропущені букви. Поясніть, якими правилами ви користувались.

6. Розвиток мовлення. Вправа 257, с. 107—108.

— Розгляньте малюнок.

— Хто на ньому зображений?

— Де знаходяться діти?

— Що вони роблять?

— Прочитайте питання. Дайте на них відповідь.

— Складіть розповідь за малюнком та запитаннями.

Запис розповіді під керівництвом учителя.

V. Підсумок уроку

— Як позначається на письмі подовжений приголосний звук?

— Як треба переносити слова з подвоєними буквами?

VII. Домашнє завдання. Пояснення виконання вправи 259, с. 109.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 7770 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Аплікація з паперу «Прикрась ялинку»
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 14
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Тема. Казки народів світу. Урок позакласного читання
Дещо з історії
Всього коментарів: 1

avatar
0
1 SYLER • 18:28, 10.04.2014
Щиглик
[ ш ч и г л и к ]
ш - пригол. глухий. твердий
ч - пригол. глухий. твердий
и - голосний. наголошений
г - пригол. глухий.твердий
л - пригол. твердий. дзвінкий
и - голосний. ненаголошений
к - пригол. глухий. твердий

Борщ
[ б о р щ  ]
б - приголосна, дзвінка, тверда.
о - голосна, наголошена.
р - приголосна, дзвінка, тверда.
щ - приголосна,глуха. м'яка.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]