Спостереження за багатозначними словами — назвами дій

УРОК № 70

Тема: Спостереження за багатозначними словами — назвами дій

Мета: Ознайомити дітей з багатозначними словами — назвами дій, учити добирати найбільш влучні синоніми, ставити питання до дієслів, складати опис людини за малюнками; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідної землі.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка. Актуалізація опорних знань

Щщ щи їн Батьківщина Щаслива наша Батьківщина, що зветься гордо — Україна.

— Поставте в кожному слові наголос.

— Слова. Батьківщина і Україна поділіть на склади.

— Підкресліть у реченні слово — назву дії. Поставте до нього питання.

III. Основна частина уроку

1. Робота з підручником. Вправа 27, с. 16.

— Прочитайте вірш хором.

— Поставте питання до виділених слів.

— Вивчіть вірш напам’ять. Запишіть з пам’яті два останні рядки. Перевірте себе за підручником.

2. Складання тексту-опису. Вправа 26, с. 16.

— Знайдіть в тексті вправи 25, що сказано про Гриця.

— Роздивіться хлопчика на малюнку.

— Дайте відповіді на питання у вправі 26.

— Запишіть опис хлопчика.

3. Фізкультхвилинка.

4. Спостереження за багатозначними словами.

Дивні слова

Є такі слова на світі,

Схожі, як близнята-діти.

Слово чуєш, а не знаєш,

 Що це слово означає.

 Якщо ж схочеш зміст узнати,

 Треба речення складати:

 Косу дівчина плете,

 На косі трава росте,

 Поки ще трава в росі.

 Із косою йде на косу Хлопець той, що сіно косить.

(А. Сватенко)

— Ви вже знайомились з такими словами — назвами предметів і ознак. Сьогодні ми ознайомимось з багатозначними словами — назвами дій.

Виконання вправи 28, с. 17.

— Прочитайте речення. Назвіть багатозначне слово. Які значення воно має?

— В кожному реченні слово іде замініть близькими за значенням. Користуйтеся словами з довідок. Запишіть речення.

5. Гра«Добери словечко».

Учитель називає речення із багатозначним словом співає, учні замінюють слово близьким за значенням.

Соловей співає— Соловей тьохкає.

Горобчик співає — Горобчик цвірінчить.

Півень співає— Півень кукурікає.

Струмок співає — Струмок дзюрчить.

V. Підсумок уроку

— Над чим працювали ми сьогодні на уроці?

— Які види роботи виконували?

VI. Домашнє завдання. Вправа 29, с. 17

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3493 | Рейтинг: 0.0/0
Складові частини будівлі. Визначення основного (геометричного) характеру форм...
Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі...
Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу
Д. Чередниченко «Рідні краєвиди». Л. Глібов «Зимня пісенька». «Сію, сію, посі...
Правила користування громадським транспортом
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]