Зв'язок дієслів з іменниками у формі однини і множини (без уживання термінів)

УРОК 66

Тема: Зв'язок дієслів з іменниками у формі однини і множини (без уживання термінів)

Мета: Учити змінювати слова за зразком «один — багато», розпізнавати дієслова за питаннями, встановлювати зв'язок дієслів з іменниками; розвивати зв'язне мовлення; виховувати повагу до старших.

Обладнання: Дидактичні картки.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Актуалізація опорних знань Робота з картками.

I рівень.

 Відгадай загадку. Спиши. Підкресли дієслова.

 Підморгне зеленим оком — ми йдемо,

 Підморгне червоним оком — стоїмо,

 Жовте моргає — уваги вимагає.

( Світлофор ).

II рівень.

 Спиши. До виділених дієслів у дужках запиши питання.

Біля школи ми (...?) посадили квіти.

Вони (...?) милують око своєю красою. Ми самі (...?) доглядаємо квіти.

III рівень.

 Склади і запиши речення. Дієслова підкресли.

Яблуня, дика, в лісі, росла.

Впало, кисле, восени, з неї, яблуко.

Склювали, яблуко, пташки.

Зернятко, тільки, одне, заховалося, в землю.

Я ба ть ді ти батьки

Яке дерево, такі й квіти, які батьки, такі й діти.

— Як ви розумієте це прислів’я?

— Знайдіть слова, в яких неоднакова кількість букв і звуків. Поясніть це.

IV. Пояснення нового матеріалу

1. Гра «Учитель і учні».

Учитель називає дію, яку виконує він, а учні повинні поставити слово в множині.

УчительУчні

— Учитель пише.— Учнітежпишуть.

— Учитель читає. — Учні теж читають.

— Учитель малює. — Учні теж малюють.

— Які дії виконує учитель? Поставте питання до цих слів.

— Які дії виконують учні? Поставте питання до цих слів.

— Зробіть висновок. (Якщо дію виконує одна людина, то ставиться питання що робить?, якщо дію виконують декілька людей, то ставиться питання що роблять?)

2. Робота з підручником. Виконання вправи 10, с.8.

— Запишіть речення за зразком.

— Запам’ятайте правопис слів спортсмен і жайворонок.

— Усно поширте записані речення іншими словами.

V. Фізкультхвилинка.

VI. Узагальнення і систематизація знань

1. Робота з текстом. Вправа 11, с. 8.

— Прочитайте текст самостійно.

— Про що йдеться у тексті?

— До чого привчали дітей в українських сім’ях?

— До чого привчають вас у вашій сім’ї?

— Знайдіть в тексті слова — назви дій. Поставте до них питання.

— Змініть ці слова за зразком так, щоб вони відповідали на питання що робив? Запишіть.

2. Вибірковий диктант.

— Запишіть слова — назви дій у дві колонки. В одну — слова, що відповідають на питання що робить?, в іншу — слова, що відповідають на питання що роблять?

 Тече вода з-під явора Яром на долину.

 Пишається над водою Червона калина.

 Пишається калинонька,

 Явір молодіє,

 А кругом їх верболози Й лози зеленіють.

 Тече вода із-під гаю Та попід горою.

 Хлюпочуться качаточка Поміж осокою...

 (Т.Шевченко)

3. Робота в парах. Виконання вправи 12, с. 9.

— Яке слово, близьке за значенням до слова родина, ви підібрали?

4. Колективне виконання вправи 13, с. 9.

— Прочитайте, змінюючи назви дій в дужках так, щоб вони були зв'язані з назвами предметів.

— Запишіть назви предметів і зв'язані з ними назви дій за зразком.

VII. Підсумок уроку

— На які питання можуть відповісти слова — назви дій одного предмета? А якщо дію виконує декілька предметів або істот?

VIII. Домашнє завдання. І варіант виконує вправу 14, с. 9, II варіант — вправу 15, с. 10.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 6223 | Рейтинг: 1.0/1
Листяні та хвойні рослини
Охайність й особиста гігієна першокласників: як правильно вмиватися, купатися...
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]