💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Коротка форма пояснення письмового віднімання. Розв’язання простих і складених задач

Урок 60

Тема. Коротка форма пояснення письмового віднімання. Розв’язання простих і складених задач

Мета: ознайомити учнів з короткою формою пояснення письмового віднімання; вправляти учнів в перевірці розв’язання прикладів.

Обладнання: таблиця усних обчислень, предметні малюнки, схема задачі, картки для індивідуальної роботи.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Прокоментувати розв’язання перших двох прикладів (№ 451).

2) Прочитати розв’язання задачі № 452.

2. Робота з індивідуальними картками

3. Усні обчислення

1) Гра «Кучугури».

— Цілу ніч на вулиці йшов сніг. Вранці можна було побачити великі кучугури снігу. Не можна було пройти.

Діти, давайте допоможемо розчистити сніг. Для цього вам потрібно розв’язати приклади.

17 + 23 50 – 20 7 + 8 21 + 9

45 – 5

63 – 22 66 – 45 38 + 41

77 – 56 50 + 24

2) «Розшифруй ім’я казкового героя».

— Для цього треба вставити букви згідно з відповідями у таблиці.

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення нового матеріалу за вправою № 453

2. Первинне закріплення

1) Пояснити розв’язання прикладу за таблицею.

55

46

2) Виконання завдання № 454.

Діти знаходять помилки, обчислюючи приклади, і записують у зошити правильно обчислені приклади.

3) Виконання завдання № 456.

3. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, усміхніться,

Землі рідній уклоніться.

І до сонця дотягніться,

Веретенцем покрутіться

Раз — присядьте,

Два — присядьте

І за парти тихо сядьте.

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 457.

Діти розв’язують задачу самостійно.

3) Розв’язання задачі № 457.

Учитель записує на дошці скорочений запис задачі.

Було — 56 кн.

Видали — 37 кн.

Залишилося — ? кн. на ? кн. більше

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

4) Перевірка роботи.

2. Виконання завдання з логічним навантаженням № 458

— Чи можемо відразу дати відповідь на поставлене запитання?

— Чому?

— Про що треба дізнатися спочатку?

— Яку дію треба для цього виконати?

— Запишіть розв’язок за допомогою виразу.

(48 + 49) – 54

3. Завдання для допитливих

1) Є два замки і два ключі від них. Узяли ключ і спробували, чи підходить він до одного із замків. Чи досить однієї спроби, щоб визначити, від якого замка який ключ?

2) Є 3 замки і 3 ключі від них. Чи досить трьох перевірок, щоб дізнатися, від якого замка який ключ?

3) Скільки потрібно перевірок, щоб знайти відповідність між шістьма замками і шістьма ключами?

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 82 № 459, № 460.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (20.11.2013)
Переглядів: 1392 | Рейтинг: 3.0/1
Застосування таблиці ділення на 2 для розв’язання задач на ділення на рівні ч...
МУЗИКА РОЗПОВІДАЄ ПРО РОДИНУ
Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до випадку обчисл...
Пластмасові технічні конструктори. Їх призначення
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]