💎 Рекомендуєм - телеграм ігри для заробітку криптовалюти (безкоштовно) Почати заробляти!

Уявлення про слова, що означають дії предметів

УРОК № 64

Тема: Уявлення про слова, що означають дії предметів

Мета: Дати учням уявлення про слова, що означають дії предметів, учити вирізняти їх в тексті. Формувати вміння ставити питання до слів, складати речення за малюнками; розвивати зв'язне мовлення; виховувати уважність, працьовитість.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка

Кк ко вз ни

ко взатись ко взанка ковзани Взимку малечі ковзани доречі.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— А що ще ви любите робити взимку?

— Поставте питання до слів кататися, з'їжджати, ліпити.

— Сьогодні ми будемо знайомитися із словами, що означають дії предметів.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з підручником. Вправа 1, с.З.

— Розгляньте малюнки. Поставте до них питання і дайте відповідь.

— Назвіть слова, які означають дії предметів.

— Запишіть за кожним малюнком речення з двох слів. Запишіть речення за зразком у підручнику.

2. Ознайомлення із правилом на с. 4.

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Гра «Впізнай слово — назву дії».

Діти плескають в долоні, коли почують дієслово.

 Кожен день, як тільки ранок У віконечко загляне,

 Лесик очі відкриває —

 Вмить з-під ковдри вилізає.

 Миє личко, зуби чистить,

 Одягає одяг чистий.

 Часу зовсім Лесь не має,

 Бо до школи поспішає.

(С. Кузьменко)

2. Фізкультхвилинка «Естафета».

Діти передають один одному м’яч або паличку, називаючи при цьому дієслово і питання, на яке воно відповідає.

3. Колективна робота. Вправа 3, с. 4.

— Розгляньте малюнки і прочитайте запитання.

— Придумайте дітям імена і запишіть нові відповіді на запитання.

— Двома лініями підкресліть слова — назви дій. Усно поставте до них питання.

4. Самостійна робота. Виконання першого завдання до вправи 4, с. 5. Перевірка виконаного.

5. Робота в парах. Виконання другого завдання до вправи 4, с. 5.

— Встановіть зв’язок між словами у першому реченні.

Взаємоперевірка виконаного.

VI. Підсумок уроку

— Про які слова ми говорили на уроці?

— На які питання вони відповідають?

— Виділіть серед групи слів слово — назву дії.

 Зелень, зеленіє, зелений.

 Малюнок, мальовничий, малює.

 Читач, читанка, читає.

 Галасує, галас, галасливий.

VII. Домашнє завдання

Вивчити правило на с. 4. Виконати вправу 5, с. 5. (Пояснення виконання).

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3200 | Рейтинг: 0.0/0
Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка»
У школі детективів
Практична робота: обговорення поведінки відомих літературних героїв (або геро...
Сонце — джерело світла і тепла
Робота з картоном. Настінні сувеніри
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]