Великі літери української абетки. Вимова і написання слова ґанок. Спостереження за смислорозрізнювальною роллю звуків

УРОК № 3.

Тема: Великі літери української абетки. Вимова і написання слова ґанок. Спостереження за смислорозрізнювальною роллю звуків

Мета: Закріплювати і поглиблювати знання учнів про звуковий склад слів, учити спостерігати за смислорозрізнювальною роллю звуків; закріпити правильну вимову і написання слова ґанок. Розвивати мовлення; виховувати любов до рідної землі.

Обладнання: Таблиця «Алфавіт», фішки для складання звукових моделей, картки з зображеннями тварин, будиночка з ві-концями-прорізями.

Хід Уроку

I. Організація класу до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

— Перекажіть прочитаний текст.

— Що доброго, а що поганого в Юрковому відпочинку?

— Напишіть на дошці складені вами звукові моделі виділених слів.

III. Повідомлення теми і завдань уроку

IV. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Засели будиночок».

— Чим відрізняються букви і звуки?

— Якими бувають звуки?

— Давайте пограємо в гру «Засели будиночок». Вставляйте у віконечко картки з зображенням тварини, правильно вимовляючи перший звук в назві тварини.

— Запишіть звукову модель слова щука. Скільки звуків в цьому слові, скільки букв? Чому не однакова кількість?

2. Виконання вправи 16 (с. 10).

Групування слів, однакових за значенням.

Робота над вимовою і написанням слова читання.

V. Каліграфічне написання великих букв

1. Робота з таблицею «Алфавіт». Виконання вправи 14 (с. 9).

— Згадайте, що називають алфавітом?

— Назвіть правильно букви алфавіту.

— Роздивіться уважно їх написання. Виберіть ті, які писати найважче.

2. Аналіз написання великих букв П ТX ГЖ ПІ Є.

— В які дві групи можна об'єднати записані букви?

— А навіщо потрібні великі букви? Чи знаєте ви, які слова пишуться з великої букви?

— Запишіть в зошиті каліграфічно:

ПТГШСХЖЄ

Павло Харків Україна

— Складіть з останнім словом речення. Запишіть його.

VI. Фізкультхвилинка Гра «Камінь-вата»

VII. Закріплення вивченого

1. Ігри діда «Буквоїда».

— Доберіть слова:к ак

2. Виконання вправи 16 (с. 10).

— Уважно прочитайте завдання до вправи. Знайдіть слова, які відрізняються одним звуком.

— Запишіть слова парами (з коментуванням), підкресліть в них різні букви.

 а Р т а

 — Зверніть увагу на правопис слова ґанок. Складіть з ним речення (усно).

 — Назвіть ще слова, які починаються з літери ґ.

 3. Спостереження за смислорозрізнювальною

роллю звуків.

 — Розгадайте метаграми:

 Я лише три букви маю,

 Весь у зелені буяю.

 Спробуй букву замінить —

 Хижим звіром стану вмить.

(Ліс — лис ).

 З «У» я дерево, рослина.

 З «И» — рогата я тварина.

(Бук — бик).

 — Виконайте вправу 18 (с. 11). Відгадайте загадку, запишіть слова-відгадки. Підкресліть букви, якими вони відрізняються.

VIII. Підсумок уроку

 — У каліграфічному письмі яких букв ви вправля-лись сьогодні?

 — Які слова пишуться з великої букви?

 — Правопис яких слів засвоїли?

IX. Домашнє завдання

Вправа 19 (с. 11).

 За бажанням діти можуть дописати ще 2-3 імені.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 3133 | Рейтинг: 0.0/0
Способи згинання паперу
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
З Елзіком по планеті
Декоративна форма й колір. Практична робота «Диво-птах»
Мовні цікавинки. Народні прислів'я і загадки. Д. Білоус «Загадка»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]